העשיר המסתורי: מי אתה קובי מימון?

לקובי מימון יש חברים בצמרת העסקית והפוליטית בישראל, מאברהם גרנט ועד שר האוצר משה כחלון. עד לאחרונה הוא הופיע רק במדורי הכלכלה, ולא במקרה. האיש הזה תמיד העדיף להישאר מאחורי הקלעים. כמעט ואין תמונות שלו ולהבדיל מטייקונים אחרים במשק הישראלי, שום דבר כמעט לא רשום על שמו

לפי עיתוני הכלכלה, קובי מימון הוא מהאנשים העשירים בישראל: גז, נפט, נדל"ן, תשתיות. את תביעת האצבע שלו אפשר למצוא בחברות רבות, אך נשאלת השאלה האם הוא הבעלים של החברות הללו או רק יועץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מימון וחבר ילדותו חיים צוף החלו את דרכם בעולם העסקים במכירת ציורי שמן מהמזרח והצליחו כל כך עד שהחליטו לנסות את מזלם גם בהולנד. מאז ועד היום לא ידועה דרכם לפסגת חברות ענק במשק הישראלי.

לא רק בעולם העסקים מדברים על התעלומה ששמה קובי מימון. גם במוקד סכסוך שיש לו מול אשתו לשעבר, בני הזוג חלוקים על השווי האמיתי של העסקים שבבעלותו. החברות "ח.נ.ל", "ישראמקו" ו"נפטא חיפושים", נמצאות בשליטת חברת "נפט"א".

על פי טענות שעלו בהליכים משפטיים שונים, חברות אלו נמצאות בבעלותו של קובי מימון, אך אלה מתעקשות כי מימון אינו הבעלים, אלא חיים צוף. תעלומת קובי מימון נותרה בעינה. יכול להיות שמדובר באיש צנוע באופן מופלג, ואולי באיש עסקים ממולח במיוחד.