החל מהיום: שביתה בקווי "אגד תעבורה" ברחבי הארץ

עובדי החברה מוחים על תנאי העסקתם, וטוענים כי "ההנהלה מסרבת לקחת אחריות". בהנהלת החברה, לעומת זאת, טוענים כי הוועד נוהג באטימות: "הושגו הסכמו, הפערים אינם מצדיקים שביתה"

שביתה החל ממחר. אילוסטרציה (שי פוקס)

עובדי חברת "אגד תעבורה" יפתחו החל מהיום (ראשון) בשביתה בת יומיים, במחאה על תנאי העסקתם. לטענת ועד העובדים, "ההנהלה מסרבת לקחת אחריות על שיפור תנאי העובדים". בהנהלה טוענים כי הועד נוהג באטימות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כל תנועת האוטובוסים בתוך ערי הדרום, למעט באר שבע, תושבת לאורך כל שעות היום במסגרת השביתה. גם קווים עירוניים לירושלים, בני ברק ותל אביב לא יפעלו.

ועד עובדי החברה דחה פעמיים את מועד השביתה לבקשת בית הדין לעבודה בבאר שבע. "אך לאור סרבנות הנהלת החברה להתחייב על שיפור תנאי ההעסקה של הנהגים, ששכרם הנוכחי הוא הנמוך בתחבורה הציבורית, מימש הוועד את אפשרות השביתה", כך נכתב בהודעת הוועד.

"אנחנו מנהלים עם ההנהלה משא ומתן כבר חצי שנה, וההצעה היחידה שהגיעה היא תוספות שכר במימון מלא של במדינה. ומה יקרה עם המדינה (משרד התחבורה) תסרב? ההסכם בטל. ההנהלה מצפה שנפקיר את עתידם של 760 נהגים תמורת צ'ק בלי כיסוי. לא ניתן לכך יד".

"מאבק ארוך וצודק מאין כמוהו"

בהנהלת החברה אומרים, לעומת זאת, כי "הושגו הסכמות שסוללות את הדרך להעלאה משמעותית של שכר הנהגים ל-39 שקלים לשעה ולהטבת התנאים, הכוללת תוספות שכר מגוונות, הפרשות סוציאליות ותשלום קרן ההשתלמות".

מנכ"ל החברה גדעון מזרחי טען כי "הפערים בין הצדדים לא מצדיקים שום שביתה, במיוחד לא שביתה של יומיים. נחצה הקו שמפריד בין שיפור תנאי העובד לפגיעה בחברה". עוד הוא הוסיף כי "הגיע הזמן של הוועד לגלות בגרות במקום אטימות ולסיים את סכסוך העבודה הזה באופן ראוי שימנע פגיעה מיותרת בעשרות אלפי נוסעים".

ביום שני מתכוונים הנהגים להפגין מול משרד התחבורה בירושלים בקריאה להתערבות השר במשבר. "שר התחבורה לא גילה עניין במאבק הזה בעבר", אמרו בוועד. "זהו מאבק ארוך וצודק מאין כמוהו של העובדים שהנהלת אגד תעבורה מנסה להפוך לעבדים. זהו מאבק שכל נהג ונהג חייב להזדהות איתו".