המשבר בכיל: חותמים על הסכם

אחרי גל הפיטורים, ההפגנות והשביתה הממושכת של העובדים, חותמים כעת נציגי ההנהלה, ההסתדרות והעובדים על הפרטים הסופיים של ההסכם. המתווה המתגבש: כ-200 עובדים ייצאו לפרישה מוקדמת בתנאים מוגדלים

סוף למשבר בכיל: ההסתדרות, ועד העובדים והנהלת המפעל חותמים היום (חמישי) על הסכם שיביא לסיום השביתה הממושכת על רקע פיטורי עובדים במפעלי ים המלח ובמפעל תרכובות הברום. על פי ההסכם, 210 עובדים - כ-100 מכל מפעל - ייצאו לפרישה מוקדמת בתנאים מוגדלים ו-38 עובדים ימשיכו להיות מועסקים על תנאי עד סוף השנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עוד עולה מההסכם כי אותם 210 עובדים שיחויבו לפרוש יקבלו קצבת פנסיה חודשית בסכום של 15-20 אלף שקלים. לדברי גורמים בחברה, 38 העובדים שיועסקו על סוף השנה, יפוטרו.

הערב בשעה 19:30 תיערך בלשכת יו"ר ההסתדרות מסיבת עיתונאים משותפת ליו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, מנכ"ל כיל ישראל וועדי העובדים של מפעלי ים המלח ותרכובות ברום, בה צפויים להציג הצדדים את ההבנות שהושגו.

(חדשות 2)


עוד הוסכם בין שני הצדדים כי פיטוריהם של אלו, שככל הנראה יעזבו את החברה בתנאי פרישה, ייכנסו לתוקפם רק בסוף השנה הנוכחית, כשלאחר מכן התחייבה ההנהלה שלא להוביל במפעליה עוד תכניות קיצוצים ופיטורים בשנים הקרובות.

המשא ומתן כבר נתקל בקשיים זאת על רקע חילוקי הדעות סביב תנאי הפרישה שיוענקו למפוטרים, שככל הנראה יוצאו לפנסיה מוקדמת. חברי הוועד דחו את הצעת החברה לשלם לעובדים הפורשים משכורת בסך 12 אלף שקלים בחודש למשך 5 שנים מיום פרישתם, ודרשו להאריך את משך הזכאות למשכורת לתקופה של 10 שנים.