מפחדים לבקש העלאה? אתם לא לבד

סקר מקיף בקרב יותר מ-700 עובדים בארצות הברית גילה שרובם סובלים מחרדה, חוששים לבקש העלאה ובעיקר מפחדים לשמוע "לא". 44% הודו גם שאין להם מושג מה השכר הממוצע למשרה שלהם

אילוסטרציה (חדשות 2)

מצוקת השכירים - מבט מבפנים: ממחקר חדש שפורסם בארה"ב עולה כי רוב העובדים השכירים מפחדים לבקש מהמעסיק העלאה בשכר. מהסקר של אתר salary.com, שנחשב לאחד המובילים בתחום ואסף נתונים מעובדים רבים באמריקה, עולה כי 55% מהמשתתפים לא ניהלו משא ומתן על שכרם בשנה האחרונה ו-68% סבלו מחרדה בשנה האחרונה בגלל שעכרם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

67% מהנשאלים מתחרטים על כך שלא ביקשו העלאה או שיפור בתנאים, ו-44% הודו שהם כלל לא יודעים היכן למצוא מידע על טווח השכר הרלוונטי לתפקידם - על מנת לדעת האם הם מרוויחים מספיק או לא.

המחקר, שכלל 731 נשאלים, גילה שבשנת 2013 יותר עובדים היו מוכנים להיפגש עם המנהל הישיר לשיחה הקשה, ורק 41% העדיפו שלא לנהל משא ומתן עם ההנהלה.

רק 30% מהשכירים אמרו שהם תמיד מנהלים משא ומתן על התנאים לאחר שקיבלו הצעת עבודה ממקום אחר, נתון דומה לשנה שעברה. 23% בכלל לא מנהלים משא ומתן, גם אם קיבלו הצעה אחרת.

מהן הסיבות לחשש משיחת השכר? 13% מהנשאלים טענו שהם חוששים לאבד את מקום עבודתם, בעוד הרוב - 61% - פשוט חושש לשמוע את המילה "לא". היתר דיווחו על ביטחון עצמי נמוך או כישורי מו"מ לוקים בחסר. נתון נוסף ולא מעודד הוא שרק 15% מהמשתתפים אמרו שבזמן שיחה על ביצועיהם בעבודה הם מבקשים העלאת שכר.