מחירי הדירות זינקו ברבעון הראשון של 2015

גם בשנת 2014 המשיכו מחירי הדירות לטפס, והזינוק הגדול ביותר נרשם בירושלים, אשקלון ואשדוד. בתל אביב מחיר דירה ממוצעת בת 4 חדרים עומד על 2.7 מיליון שקלים. השמאי טען כי "הציבור חדל לסמוך על הצהרת הממשלה הקודמת"

מחירי הדיור מוסיפים לעלות (חדשות 2)

משבר הדיור נמשך: מגמת העלייה במחירי הדירות מתגברת - כך עולה מנתוני השמאי הממשלתי הראשי, טל אלדרוטי, שפורסמו הבוקר (ראשון). לדבריו, "הציבור חדל לסמוך על הצהרת הממשלה היוצאת בדבר הטיפול במחירי הדיור וחזר לרכוש דירות, אך היה שרוי בהמתנה לתוצאות הבחירות וגיבוש מדיניות דיור חדשה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הסקירה, מחירי דירות 4 חדרים חדשות ויד שנייה ב-16 ערים ברחבי הארץ רשמו עלייה של 4% בהשוואה לתחילת שנת 2014. גם בהשוואה לרבעון הקודם, סוף שנת 2014, ניכרת עלייה של 1% במחירים.

באשדוד, אשקלון וירושלים זינקו המחירים ב-7% בתוך שנה. באף אחת מהערים שסקר השמאי לא נרשמה ירידת מחירים בשנה האחרונה, שבמהלך רובה נרשם קיפאון בגלל ההמתנה ליוזמות הדיור, ובהן מע"מ אפס. בתל אביב וחולון לא נרשם שינוי במחיר.

איפה אפשר לקנות דירה בפחות ממיליון שקלים?

בתל אביב, למשל, עמד המחיר הממוצע לדירה על קרוב ל-3 מיליון שקלים - 2.74 ליתר דיוק. בירושלים המחיר הממוצע הוא 1.90 ובהרצליה למעלה מ-2 מיליון שקלים. איפה ניתן למצוא דירה זולה יחסית? על פי הסקירה, באילת, אשקלון ובאר שבע המחיר הממוצע אמנם עלה אך נותר נמוך בהשוואה לערים האחרות ועומד על פחות ממיליון שקלים.

בתשע מתוך 16 הערים שסקר השמאי נרשמו עליות מחירים בהשוואה לרבעון הקודם, ועליית המחירים המשמעותית ביותר בתקופה זו נרשמה בבאר שבע (4%).

"בתקופה הנסקרת נצפתה עליית מחירים בשיעורים הדומים לאלה שאפיינו את הרבעון הרביעי לשנת 2014 ומדובר בהמשך למגמת העלייה הכללית של שנת 2014", כתב השמאי הממשלתי הראשי אלדרוטי, "הרבעון הנסקר אופיין באי ודאות בצל תקופת בחירות".

סקירת השמאי הממשלתי הראשי במשרד המשפטים התייחסה למחירי דירות חדשות ויד שנייה ב-16 ערים גדולות בישראל - כ-5,000 עסקאות סך הכל.