משבר התעסוקה: דימונה תושבת בתחילת השבוע הבא

בעקבות איום הסגירה של מפעל "מטאור", שמצטרף למשבר הפיטורים בכיל, התכנסה מועצת דימונה לישיבה מיוחדת בה הוחלט ל"סגור" את העיר ביום ראשון הקרוב. התכנית: לחסום את הכביש הראשי הסמוך, להשבית את מערכת החינוך ואת שירותי העירייה

המחאה נגד הפיטורים בכיל (דוברות ההסתדרות)

על רקע משבר התעסוקה המחריף וסכנת הפיטורים המרחפת מעל ראשיהם של 70 עובדי מפעל "מטאור" ועשרות עובדי כיל הוחלט בתום ישיבה מיוחדת של מועצת דימונה ל"סגור" את העיר ביום ראשון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התכנון הוא לחסום את כביש 25 הסמוך, להשבית את מערכת החינוך ואת שירותי העירייה. בישיבה השתתפו ראשי ועדי העובדים של המפעלים הגדולים באזור ובהם כיל, מפעלי ים המלח ומפעל מטאור, שנקלעו כולם לקשיים כלכליים ומהווים את מנועי הצמיחה החשובים בעיר.

מפעל "מטאור" שמייצר רשתות לחקלאות הוא האחרון בשרשרת המפעלים שנקלעו לחובות כבדים, במקרה שלו 30 מיליון שקל, וכעת הוא עלול לסגור את שעריו.

"לא יודעים איך נשרוד"

ל-70 העובדים, שרובם מתגוררים באזור דימונה, נאמר שלא להגיע למפעל, המשכורות שלהם הוקפאו, וביום חמישי האחרון בעלי המפעל הגישו לבית המשפט בקשה להקפאת הליכים לפני פירוק.

"כשקיבלנו את הבשורה שהמצב לא טוב ויש אפשרות שהמפעל ייסגר, מיד הבנתי שאני בבעיה קשה", אמרה רחל פרץ, תושבת דימונה בת 44 - גרושה ואם לילדה שעובדת כבר שנתיים במפעל. "כואב לי, אנחנו בחוסר אונים. אנחנו לא יודעים מה יהיה מחר ואיך נשרוד".

"עבדתי במפעל כיתן דימונה כעובדת ניקיון וגם הוא נסגר, הרבה מהעובדים במפעל שלנו עבדו בכיתן ושוב זה קורה לנו", היא אומרת. "אין לי לאן ללכת בגיל שלי כי אין כאן מקומות תעסוקה. אני עובדת ניקיון שמרוויחה שכר מינימום ולמרות זאת העבודה הזאת היא מקום הפרנסה היחידי".