דרמה ב-IDB: מוטי בן משה הודח

בתום ישיבת הדירקטוריון התקבלה הצעתו של אדוארדו אלשטיין להזרים עוד 159 מיליון שקלים לקופת החברה ובתמורה להדיח את בן משה מתפקידו כיו"ר משותף

רעידת אדמה ב-IDB: מוטי בן משה הודח הערב (חמישי) מתפקיד היו"ר המשותף, לאחר שבישיבת הדירקטוריון התקבלה הצעתו של אדוארדו אלשטיין להזרים עוד 159 מיליון שקלים לקופת החברה בתמורה להדחת בן משה.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אחרי הזרמת ההון הנוספת תגדל השליטה של אלשטיין בחברה, כשהחזקתו תגיע ל-66 אחוזים מהמניות, לעומת 12 אחוז של בן משה.

במכתב שהעבירו באי כוחו של מוטי בן משה לדירקטוריון החברה הובהר כי "החלטת הדירקטוריון לקבל עוד אולטימטום של מר אלשטיין, תוך ניצול העובדה שמר בן משה בטיסה, היא מחטף לא חוקי הלוקה ב-4 היבטים: הדירקטוריון קיבל החלטה לא חוקית הרומסת את המשטר התאגידי של החברה, את חוק החברות ותקנון החברה תוך ספסור במוסדות החברה;

"ההחלטה עומדת בניגוד להסכם בעלי שליטה"

"הדירקטוריון נענה פעם נוספת לאולטימטום של אלשטיין לקבל החלטה מיידית - תמורת התחייבות מותנית מצד חברה בבעלותו - שאין כל ביטחון שיתקיימו; הדירקטוריון אישר למעשה עסקה חריגה עם בעל שליטה - עסקה שטעונה אישור אסיפת בעלי המניות; ההחלטה עומדת בניגוד להסכם בעלי שליטה ובניגוד גמור להליך הבוררות המתנהל בימים אלו ממש בפני שופט בדימוס".

בדצמבר 2013 אישר בית המשפט המחוזי בתל אביב את הסדר הנושים וקבע כי השליטה בתאגיד הענק תעבור מידי נוחי דנקנר לידי שותפו לשעבר ויריבו, אדוארדו אלשטיין, יחד עם שותפו מוטי בן משה.

בהכרעת הדין קבע השופט איתן אורנשטיין כי מימוש ההחלטה תלוי בכך שבן-משה יחשוף יותר מעסקיו בתוך שבוע. בן-משה בירך על ההכרעה והבהיר אז כי הוא נכון לעמוד בדרישת בית המשפט.

"זה רגע מרגש, אני מודה לשופט על הכרעת הדין האמיצה", אמר. "עברנו מסע השמצות וביום ראשון הייתי מוכן להציג לבית המשפט את המסמכים הדרושים כדי להפריך את ההכפשות חסרות השחר של קבוצת נוחי דנקנר".