השיא נשמר: 2,500 דירות חדשות נמכרו

על פי הנתונים שמפרסמת הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, אומנם חלה ירידה זניחה של 5% במכירת הדירות במרס 2015 לעומת החודש הקודם, אך מדובר בזינוק של 34% ממספר הדירות החדשות שנמכרו בחודש המקביל אשתקד

(פלאש 90, משה שי)

מספר הדירות החדשות שנמכרו בישראל בחודש מרס האחרון מוסיף להיות גבוה ועומד על 2,478 - כך עולה מנתונים שפרסמה היום (חמישי) הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. מדובר בירידה של כ-5% ממספר הדירות שנמכרו בחודש לפני כן, אך בזינוק של 34% לעומת מספר הדירות שנמכרו במרס אשתקד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מהנתונים עולה עוד כי מספר הדירות החדשות שאינן למכירה (דירות שנבנות במסגרת קבוצות רכישה, בנייה עצמית, בנייה להשכרה ואומדן בנייה לא חוקית) ממשיך לצנוח ועמד במרס על 1,034 בלבד - הנתון הנמוך מזה שנים.

ביטול מע"מ אפס העלה את הביקוש. לפיד (פלאש 90)

במרס 2014 הכריז שר האוצר דאז יאיר לפיד על תכנית מע"מ אפס - דבר שהביא לירידה במכירת הדירות החדשות באותו החודש ובחודשים אפריל-נובמבר באותה שנה. מנגד, בדצמבר, אז בוטלה התכנית, התפרץ שוב הביקוש לדירות חדשות - כפי שניתן לראות גם בנתונים לחודש זה.

עד כה נמכרו בשלושת החודשים הראשונים של השנה 7,663 דירות חדשות - המהוות 34% מסך הדירות שנמכרו במשך כל שנת 2014 (22,492 דירות חדשות).