גם לשכת עורכי הדין מעלה את שכר המינימום

נמשך המאבק על שכר המינימום: השיחות בין ההסתדרות לבין משרד האוצר מקרטעות והאיום בשביתה נותר בעינו, אך היום קיבלה ההסתדרות תמיכה מפתיעה דווקא מהמגזר העסקי: חברת הביטוח מגדל ולשכת עורכי הדין הודיעו כי יעלו מרצונם את שכר המינימום של עובדיהם ל-5,300 שקלים

לשכת עו"ד מעלה את שכר המינימום (shutterstock)

המשא ומתן בין ההסתדרות לבין משרד האוצר ממשיך לקרטע והאיום בהשבתת המשק עדיין עומד בעינו - והיום (רביעי) קיבלה ההסתדרות חיזוק מפתיע למאבק להעלאת שכר המינימום: לשכת עורכי הדין הודיעה כי שכר המינימום של העובדים השכירים בלשכה יועלה ל-5,300 שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בלשכת עורכי הדין לא הסתפקו רק בהעלאת השכר אלא קראו גם לכל עורכי הדין לעדכן את שכר המינימום של עובדיהם. מוקדם יותר היום פורסם כי שלמה אליהו, בעל השליטה בחברת הביטוח הגדולה במשק - מגדל - יעלה את השכר של מאות מעובדיו מ-4,300 ל-5,300.

ישבית את המשק? אבי ניסנקורן (פלאש 90, אורי לנז)

על רקע הדברים האלה תיערך מחר פגישה נוספת בין שר האוצר לפיד לבין יושב ראש ההסתדרות אבי ניסנקורן, אך מקורבים למגעים מביעים ספק האם תושג בה פריצת דרך משמעותית.

אם לא תושג לבסוף הסכמה בין ההסתדרות לבין האוצר, השבתת המשק צפויה לצאת לדרכה בעוד עשרה ימים - ב-7 בדצמבר. במקביל התפרסם היום דוח של בנק ישראל שמצביע על כך שהשכר בישראל למעשה קפא, ומאז שנת 2000 עלה בפחות מחצי אחוז בשכר הריאלי.