המחאה הטלפונית של חברת החשמל

אם מצאתם חוט חשמל חשוף או אם יש הפסקת חשמל בביתכם, אל תתקשרו למוקד 103 הבוקר: במחאה על כוונה לפטר 400 עובדים בחברה הממשלתית שסובלת מגירעון ענק, החליטו עובדי המוקד להפנות את כל השיחות ללשכת מנהל רשות החברות הממשלתיות אורי יוגב. כך זה נשמע

איתך בכל רגע? עובדי חברת החשמל מפנים מהבוקר את כל הפונים למוקד 103 ללשכתו של מנהל רשות החברות אורי יוגב. הפונים למוקד מופנים באמצעות הודעה מוקלטת למספר הטלפון בלשכתו של יוגב, ששותקה תחת מבול הטלפונים משעות הבוקר המוקדמות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בשל פיטורי העובדים הזמניים מחברת החשמל, העומס על המוקדים כבד מהרגיל", לשון ההקלטה במוקד 103. "ניתן לקבל שירות במספר..." - ואז מוקרא מספר לשכתו של יוגב. יוגב אמר מסר בתגובה כי "רשות החברות רואה בחומרה את ההתנהלות הבלתי לגיטימית של ועד עובדי חברת החשמל, אך תמשיך לתמוך בדירקטוריון חברת החשמל ובהנהלת החברה בצעדים שבהם החלו לנקוט לאחרונה".

על פניו, לא מדובר רק במהלך של חברת החשמל כלפי יוגב ואנשי לשכתו, אלא גם מהלך בעייתי נגד צרכני החשמל, כולנו, שכן המוקד משמש גם לפניות של הציבור על תקלות במערכת החשמל וליידע על את החברה על הפסקות חשמל.

מנהל רשות החברות אורי יוגב, ארכיון (חדשות 2)
דירקטוריון חברת החשמל דן בימים אלה בתכנית התייעלות שבמסגרתה יעזבו את החברה, שנמצאת בגירעון ענק, כ-400 עובדים. הפיטורים מגיעים על רקע העובדה שהחברה מפסידה בממוצע שבעה מיליון שקלים ליום. מצב החברה עתיד להחמיר בקרוב עוד יותר לאור הודעת שר האוצר יאיר לפיד כי תעריפי החשמל יופחתו משמעותית מתחילת 2015.

יוגב הופיע בפני דירקטוריון החברה לפני כשבועיים ואמר כי יש צורך דחוף בנקיטת צעדי התייעלות, לאחר כישלון המגעים לרפורמה בחברה. הוא הפציר בדירקטורים ליישם את אותם חלקים ברפורמה שגיבשה הוועדה בראשותו שאינם מחייבים את הסכמת ועד העובדים החזק של החברה. ועד העובדים מצידו עתר לבית הדין נגד התכנית אך שם סרבו להתיר לוועד להשבית בשלב זה את החברה. בהמשך ניסו ראשי הוועד לעצור את ישיבות הדירקטוריון אך ללא הצלחה.