טייסי "אייר פראנס" ישבתו השבוע

בדקו את תכניות הנסיעה שלכם: אם לא יהיה שינוי של הרגע האחרון, חברת התעופה אייר פראנס, אחת הגדולות באירופה, תשבית את מרבית טיסותיה למשך השבוע הקרוב. שני שליש מטיסות החברה צפויות להתבטל במהלך שישפיע על עשרות אלפי נוסעים. עדיין לא ברור האם יבוטלו גם הטיסות מפריז לנתב"ג

לא ממריא. מטוס אייר פראנס, ארכיון (רויטרס)

חברת התעופה הצרפתית אייר פראנס תפתח מחר בשביתה של שמונה ימים, שתימשך עד עד ליום שני הבא. במהלך השביתה החברה, אחת הגדולות באירופה, צפויה לבטל כ-60% מטיסותיה מדי יום. לשביתה אחראי ארגון הטייסים, שמתנגד לארגון מחדש של פעילות הקווים הבינוניים באורכם של החברה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השביתה צפויה להשפיע על עשרות אלפי נוסעים מדי יום. המגעים בין ההנהלה לאיגוד הטייסים נמשכו במהלך השבת והם יימשכו גם היום במטרה למנוע את השביתה מחר, עם פתיחת שבוע העסקים באירופה, אך לא הושגו הסכמות בין הצדדים ושניהם סקפטיים לגבי הסיכוי למנוע את השביתה.

בהודעה שפורסמה באתר החברה, נכתב כי היא צופה ביטול של 60% מטיסותיה כשיותר מ-3,800 טייסים ישבתו החל מיום שני. כ-85 אלף נוסעים המשובצים לטיסות שעתידות להתבטל צפויים לקבל הודעות מהחברה ומסוכנויות הנסיעות, שיציעו להם לטוס בחברות חלופיות או לשנות את מועדי הטיסה ללא עלות נוספת.

השביתה צפויה לעלות לחברה כ-15 מיליון אירו מדי יום. עדיין לא ברור האם במסגרת השביתה יבוטלו גם שלוש הטיסות היומיות המופעלות מנמל התעופה דה-גול בפריז לנתב"ג. השביתה לא צפויה להשפיע על חברת KLM ההולנדית, שנמצאת בבעלות אייר פראנס. השביתה מתבצעת על רקע ארגון מחדש בחברה, במסגרתו טייסים צפויים לעבור לשרת בחברות טרנסאוויה והופ, המשמשות לטיסות אזוריות, ואיגוד הטייסים חושש מפגיעה בתנאי העסקתם.