יו"ר נמל אשדוד מודח מתפקידו

מנהל רשות החברות הממשלתיות שלח מכתב לפני הדחה לגדעון סיטרמן, בשל ליקויים מהותיים הנמל ומינויים פוליטיים לכאורה שביצע במהלך כהונתו. הדחתו כפופה לשימוע שייערך בתוך חודש מהיום

האם יושב ראש דירקטוריון נמל אשדוד ייאלץ לסיים את תפקידו בקרוב? אם זה תלוי במנכ"ל רשות החברות הממשלתיות אורי יוגב, התשובה היא חיובית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מנהל רשות החברות הממשלתיות שלח מכתב לפני הדחה ליו"ר נמל אשדוד גדעון סיטרמן. הסיבה להדחה: ליקויים מהותיים בניהול הנמל ומינויים פוליטיים שביצע לכאורה במהלך כהונתו.

הדחתו של סיטרמן כפופה לשימוע שייערך בתוך חודש מהיום. הדבר נעשה על דעתו של שר האוצר, ואת תגובת שר התחבורה לא ניתן היה להשיג. ככל הנראה, בתום השימוע ייאלץ לסיים את תפקידו באופן מיידי.

ייאלץ לעזוב תפקידו. סיטרמן (חדשות 2)

סיטרמן לחדשות 2: "הרגשתי שיש שלטון של פחד וטרור בנמל"

בחודש יוני, אחרי שפנה למפכ"ל המשטרה בבקשה לפתוח בחקירת עסקיו הפרטיים של יו"ר ועד העובדים אלון חסן, התייחס יו"ר דירקטוריון נמל אשדוד בריאיון להחלטתו. "הרגשתי שיש שלטון פחד וטרור בנמל", אמר סיטרמן.

"לא הופתעתי מהפרטים שנחשפו בתחקיר, אבל הייתי עצוב מאוד", הוסיף. "לא נעים שהתדמית של הנמל באה לידי ביטוי בכתבות מהסוג הזה". לדברי סיטרמן, כשהגיע לנמל אשדוד כבר פורסמה כתבה נרחבת על התנהלותו של חסן, ובעקבותיה הורה למבקר הפנים של החברה להכין דוח בנושא.

"יצא דוח דליל יחסית, שהופץ לכל חברי הדירקטוריון. עיינו בו, שאלנו שאלות אבל המנכ"ל וההנהלה אמרו שזה בהתאם לנהלים", אמר יו"ר דירקטוריון נמל אשדוד. "לא נכנסנו לכמות ולעומק, אבל רשות החברות מיד הגיבה וביקשה להעמיק את החקירה". לדבריו, ברשות כנראה ידעו או העריכו שיש דברים בגו ודרשו חקירה נוספת.

סיטרמן דחה טענות בנוגע לאחריות אפשרית שלו להתנהלות בלתי תקינה בנמל. "ניסיתי להכניס עם חבריי נורמות התנהגות אחרות, שקיפות. אנחנו בית זכוכית", התעקש.