החשמל או גוגל: 100 החברות שהכי כדאי לעבוד בהן בישראל. דירוג

למרות הזינוק ברצון העובדים לעבוד בהיי-טק, חברת החשמל נמצאת כבר שלוש שנים ברציפות בראש דירוג 100 החברות שהכי כדאי לעבוד בהן בישראל. "ועד שבולם רפורמות מגדיל את האטרקטיביות של החברה בעיני העובדים במשק", הסבירו המדרגים

יש חשמל באוויר: בשנה השלישית ברציפות, חברת החשמל היא החברה שהכי טוב לעבוד בה - כך נחשף הבוקר (שלישי) בדירוג CofaceBdi בשיתוף מגזין "דה-מרקר". על פי הדירוג, שמתפרסם זו השנה ה-11 ברציפות, אינטל ממשיכה לרדת: לאחר שהייתה במקום הראשון בשנת 2012, בדירוג הנוכחי היא נמצאת רק במקום השלישי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המדרגים הסבירו שחברת החשמל "ממשיכה להיות החברה הנחשקת ביותר לעבודה, וזאת בין היתר לאור תנאי התעסוקה הנאים", בהם מתן החשמל בחינם לעובדים. כמו כן, צויין גובה השכר והיציבות התעסוקתית של עובדי החברה. למרות הדיווחים על רפורמה מבנית שעשויה לפגוע בעובדים, העובדה שהוועד מצליח לבלום כל שינוי בתנאי ההעסקה "מגדילה את האטרקטיביות של החברה בעיני העובדים במשק כמקום העבודה הנחשק ביותר בארץ".

לקריאת הדירוג המלא

גם חברות אחרות בהן הוועדים חזקים ובולמים רפורמות - הבנקים, הנמלים והתעשייה האווירית - דורגו במקומות גבוהים בגלל היציבות והתנאים שמקבלים העובדים. עם זאת, חברות הטכנולוגיה מאיישות 60% מהעשירייה הראשונה של הדירוג ונחשבות למבוקשות מאוד בקרב העובדים.

בחברת CofaceBdi שערכה את הסקר הדגישו שחמשת המשתנים שהכי חשובים לעובד הישראלי במקום עבודתו הם: תנאי שכר, יחסי עבודה, יציבות תעסוקתית, תנאים נלווים וקידום מקצועי.

במקום הראשון. חברת חשמל (יח"צ)

"היציבות התעסוקתית חשובה יותר מהשכר"

"מרבית העובדים במשק מעוניינים לעבוד בחברות טכנולוגיה - לחברות הטכנולוגיה מסורת רבת שנים של טיפוח סביבות עבודה יצירתיות ותנאי ההעסקה טובים יחסית לעובדים, על רקע התחרותיות הגדולה", נכתב בדירוג בנוגע לחברות שמהוות 37% מהמאייה הראשונה לעומת 33% מהשנה הקודמת.

לפי הסקר, 65% מהעובדים במערכת הפיננסית בישראל חוששים לעתיד המקצוע בעקבות שינויים טכנולוגיים ורבים מהם מדווחים על נכונות לבצע הסבה מקצועית - יותר מבכל ענף אחר.

חברת גוגל עקפה את אינטל וזינקה מהמקום הרביעי לשני, ובשלוש השנים האחרונות התקדמה חמישה מקומות בדירוג: "גוגל נחשבת לאחת מהמעסיקות הטובות ביותר גם במקומות שונים ברחבי העולם, ובהם בארה"ב". הכניסה החדה ביותר לדירוג הייתה של חברות ההיי טק אפל ופייסבוק, שפתחו בשנה החולפת משרדים בישראל, והתברגו במקום ה-27 וה-35 בהתאמה. גם חברת Wix הישראלית נכנסה לדירוג, היישר למקום ה-75.

עשר החברות האחרונות בדירוג

תהילה ינאי, מנכ"לית משותפת בחברת CofaceBdi, אמרה: "חברות ההיי-טק חזרו בשנה החולפת להיות החברות הנחשקות ביותר לעבודה במשק הישראלי. לצד חברות ההיי-טק אנחנו מזהים עדיין את המגמה ארוכת השנים של העובדים לקבלת יציבות תעסוקתית בחברות הממשלתיות הישראליות, ובראשן חברת החשמל שמובילה את הדירוג זו השנה השלישית".

"יציבות תעסוקתית במקרים רבים נחשבת עבור העובדים תכונה אף חשובה יותר מגובה השכר, וזאת במיוחד בתקופות חוסר יציבות כלכלית", היא ציינה. איתן אבריאל, עורך מגזין דה מרקר, הוסיף כי "מתברר שהעובדים רוצים אחד משניים: לעבוד בהייטק, רצוי בחברה בינלאומית גדולה, או לעבוד בחברה או גוף ממשלתי גדול, ועם קביעות".