דיווח: בנק לאומי קרוב להסדר בארה"ב

לאומי ישלם 270 מיליון דולר למשרד המשפטים האמריקאי ועוד 130 מיליון דולר כקנס לרשות הפיקוח הפיננסית של מדינת ניו יורק (DFS) כדי לסיים את הפרשה, בה הבנק נחשד כי סייע ללקוחות אזרחי ארה"ב להעלים מס

מנכ"לית הבנק לשעבר גליה מאור (רויטרס)

בנק לאומי קרוב להסדר של 400 מיליון דולר עם הרשויות בארה"ב, זאת בעקבות החשד כי הבנק סייע ללקוחות אמריקאים להעלים מס, כך דווח היום (חמישי) בסוכנות הידיעות הכלכלית בלומברג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הדיווח, לאומי, הבנק השני בגודלו בישראל, ישלם 270 מיליון דולר למשרד המשפטים האמריקאי ועוד 130 מיליון דולר קנס לרשות הפיקוח הפיננסית של מדינת ניו יורק (DFS). בבנק לאומי לא אישרו את הפרטים, וציינו כי המו"מ על ההסדר עדיין מתנהל.

בדוברות לאומי לא אישרו את הפרטים, וציינו כי המו"מ על ההסדר עדיין מתנהל. בסוף אוקטובר השנה דווח בסוכנות הידיעות "רויטרס" כי לאומי ישלם קנס של 300 מיליון דולר רק ל-DFS. הדוחות לרבעון השלישי של 2014 חושפים כי הבנק ממשיך לספוג הוצאות כבדות בגין החקירה של הרשויות האמריקאיות. לאומי הפריש בגין חקירה זו עוד 476 מיליון שקל, מה שמביא בסה"כ את הנזק מפרשה זו אל יותר מ-1.5 מיליארד שקל.

החקירה החלה כשהרשויות האמריקאיות פרסמו רשימה של בנקים זרים הנחשדים כי סייעו ללקוחותיהם האמריקאים להעלים מס. חקירה זו נעשית כחלק מהמאמץ האגרסיבי של ארה"ב להילחם בתופעת העלמות המס והלבנות ההון. החקירה מתייחסת לפעילות הבנק ב-2002-2010, שנים שבהן גליה מאור ניהלה את הבנק. בבנק לאומי החליטו לפעול בצורה אקטיבית כדי לקדם את סיום הפרשה ולצמצם נזקים עד כמה שאפשר.