"עד 2027 לא ייבנה אף בית בשדה דב"

בכנס התעופה של מכון פישר הוצגה התנגדות רחבה לסגירת שדה דב ושדה התעופה בהרצליה. הממונה על הנושא מטעם הכנסת ח"כ ועקנין טען כי הצעד ינתק את הפריפריה ויהיה בכייה לדורות. מנכ"ל ישראייר אורי סירקיס: סגירת השדה תפחית דרמטית את תנועת הנוסעים לאילת

ח"כ יצחק ועקנין, היום (סיוון פרג')

ח"כ יצחק ועקנין (ש"ס), סגן יו"ר הכנסת ויו"ר ועדת המשנה לנושא תשתיות התעופה, תקף הבוקר (שלישי) את החלטת המדינה לסגור את שדה דב ואת שדה התעופה בהרצליה. "ההחלטות שהתקבלו נעשו ללא ירידה לעומק, ב'חפיף', אחר כך נצטרך להקים ועדות חקירה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ועקנין דיבר הבוקר בכנס התעופה השנתי של מכון פישר ורשות התעופה האזרחית ואמר "בתחום התשתיות אני חושב שנרדמנו, קיבלנו החלטות שאין להם קשר למציאות של התעופה האזרחית. לא יכול להיות שמדינת ישראל כמדינה מתקדמת תרד לרמה הזאת. ההחלטות שנתקבלו בשנתיים האחרונות, פינוי שדה דב ושדה התעופה בהרצליה מנותקות מהמציאות ונתקבלו בלי שירדו לעומק הדברים".

"ההחלטות שם היו פוליטיות, כדי לבנות נדל"ן לעשירים, אף זוג צעיר לא יגור שם. זה יהיה המקום היקר ביותר במדינה. אני לא רואה ב-13 השנים הקרובות שהולכים לבנות בית אחד בשדה דב, אין פרצלציה (חלוקת קרקעות) ואין תכניות מתאר ובנייה", זעם ועקנין שהוסיף: "חלק מההחלטות שאנחנו מקבלים במדינה, ואני אומר זאת כמחוקק לצערי, עושים 'חפיף' ואז כשמגלים את הטעות אומרים נעשה ועדת חקירה לחקור את מה שקרה. סגירת שדה דב והשדה בהרצליה משאירה אותנו ללא מענה".

"זאת חפיפניקיות שתנתק את מדינת ישראל מקצוותיה"

"מישהו קיבל החלטה בלי לחשוב לעומק ובלי להביא חלופות, זאת חפיפינקיות שתופסת אותנו בכל מקום ואז מתחילים לחשוב איך לפתור את הבעיות. לנתק את מדינת ישראל מכל הקצוות שלה תהיה בכייה לדורות. התכנית לא תתקדם בלי מציאת פתרונות וחלופות, לא קודם סוגרים שדה ואז מוצאים חלופה. יש השלכות קשות על התעופה הפנימית במדינת ישראל. האפשרויות שלנו מוגבלות מאוד במרחב הזה, המרחב האווירי הצר של ישראל ובנושא התשתיות קידום התכניות יעמיד אותנו מול שוקת שבורה".

מנכ"ל ישראייר אורי סירקיס (סיוון פרג')
"כשסוגרים מקום מסוים צריך לתת חלופות, אם סוגרים את שדה דב אין זכות קיום לשדות באילת, חיפה או בראש פינה. במקום לאילת, חלק מהנוסעים יגיעו לקפריסין ולמדינות אחרות כי זה יהיה הרבה יותר זול. לא בוחנים ולא בודקים מה מונח לפנינו. הולכים לסגור שני עורקים תעופתיים חשובים בלי לקבל שום חלופה. כמו שבלי כביש 6 הייתה קטסטרופה בתחבורה, כך תהיה קטסטרופה בתחבורה האווירית, ואני אעשה כל מה שאפשר כדי למנוע את סגירת שדה דב והרצליה".

מנכ"ל ישראייר אורי סירקיס הצטרף לדבריו ואמר: "הפינוי של שדה דב פוגע גם בתעופה העסקית, ירחיק את אילת מהמרכז ובסופו של דבר הצרכן ייפגע כי יהיו פחות תדירויות (בטיסות לאילת) בהשוואה לשדה דב, כי המטוסים הקטנים כבר לא יהיו כדאיים כשהטיסות של ארקיע וישראייר יועברו לנתב"ג. אנו צופים ירידה של 30% בתנועת הנוסעים לאילת בהערכה הזהירה ביותר". גם על תכניות הנדל"ן בשדה דב הביע סירקיס ספק: "אסור לבנות, על פי חוק, 300 מטר מהחוף - והמסלול בשדה דב קרוב למים הרבה יותר".