הנהלת כיל מפטרת כ-150 עובדים

עובדים במפעל תרכובות הברום של כיל קיבלו מכתב פיטורים, בזמן שנמשך המשא ומתן בין ההנהלה לבין ועד העובדים. "אנחנו מרגישים מרומים", אמר לחדשות 2 Online יו"ר ועד העובדים. "ניהלו איתנו משא ומתן רק למראית עין". כיל: "תכנית זו חיונית להמשך קיומו לאורך זמן של המפעל"

מפעל כיל, ארכיון (רויטרס)

הנהלת כיל שלחה הבוקר (ראשון) מכתבי פיטורים לכ-150 עובדי מפעל תרכובות הברום בגילאי 30-66, זאת תוך כדי המשא ומתן הנערך בין ההנהלה לבין ועד העובדים. בוועד העובדים מכנים את המעשה "חד צדדי וברוטלי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לטענת ועד העובדים של המפעל, הסיכום בינו לבין הנהלת החברה היה כי בשבוע הבא יציגו חברי הוועד את טיעוניהם באשר למשא ומתן, אלא שהבוקר הם הופתעו לשמוע על מכתבי הפיטורים שנשלחו לחלק מהעובדים.

הרקע למשא ומתן בין שני הצדדים הוא תכנית ההתייעלות שהנהלת כיל מתכוונת להוציא לפועל. "ניהלו איתנו משא ומתן רק למראית עין", אמר לחדשות 2 Online אבנר בן סניור, יו"ר ועד העובדים במפעל. "אנחנו מרגישים מרומים. לא נתנו לנו להציג את הטיעונים שלנו, את תכנית ההתייעלות שלנו, אבל זה לא מעניין אותם".

"150 איש פוטרו", הוסיף בן סניור, "חלקם אנשים מבוגרים, נתנו לחברה את כל החיים, כולם עובדים קבועים. אנחנו ננסה להיאבק ולדרוש מההנהלה שתמנע את הצעד הזה".

מכיל נמסר בתגובה: "מפעל תרכובות ברום חווה בשנים האחרונות שחיקה מתמשכת ברווחיות כתוצאה מהמשבר בשוק הברום העולמי, כולל ירידה בביקוש למעכבי בעירה, צמיחה אטית וירידת מחירים. במקביל, מסקנות ועדת ששינסקי, חיוב תמלוגים על מוצרי המשך והחלטות ממשלה מהשנים האחרונות יחייבו את כיל לשלם למדינה תקבולים של עוד מיליארד וחצי שקל בכל שנה בנוסף למיליארד שקלים שהיא מעבירה כבר עכשיו.

"כל אלו יוצרים צורך דחוף במציאת נקודת איזון חדשה לפעילות בישראל של החברה, הכוללת אימוץ תכנית התייעלות וצמצום עלויות ייצור, ובכלל זה גם צמצום כוח אדם", הוסיפו בכיל. "תכנית זו חיונית להמשך קיומו לאורך זמן של מפעל תרכובות ברום ולהמשך העסקת עובדיו. במסגרת המו"מ והשיחות המתנהלות עם ועד העובדים מזה מספר חודשים, הודיעה החברה הבוקר על כוונה להביא להפסקת עבודתם של 144 עובדים. ההנהלה קוראת לוועד לנהל מו"מ רציני ומכובד במטרה להגיע להסכמה בדבר ביצוע תכנית ההתייעלות".