ההסתדרות: סכסוך עבודה כללי במשק ביום שלישי

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן יכריז ביום שלישי הקרוב על סכסוך עבודה בשל שכר המינימום הנמוך, התרחבות תופעת עובדי הקבלן ואי העסקת אנשים עם מוגבלות בשירות המדינה. "ניסיונות ההידברות עם המדינה כשלו", אמר

יו"ר ההסתדרות, ארכיון (פלאש 90)

שובר את הכלים: יושב ראש הסתדרות העובדים הארצית אבי ניסנקורן הודיע הערב (שבת) כי יכריז ביום שלישי הקרוב על סכסוך עבודה כללי במשק. לטענת ההסתדרות, הסיבה להכרזה הצפויה נובעת ממספר סיבות, שעיקרן "זלזול המדינה" בעובדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

בין הסיבות שמנו בהסתדרות "בושת שכר המינימום במדינת ישראל, התרחבות מדאיגה של תופעת עובדי הקבלן וזלזול המדינה באי החלה של צו ההרחבה בנושא תעסוקת אנשים עם מוגבלות בשירות המדינה".

לדברי ניסנקורן, "כל הניסיונות להדבר עם הממשלה כשלו. מהלכי ממשלת ישראל הוכיחו לנו כי חוץ מקומבינות על גב העובדים החלשים לא הוצע שום פתרון אמיתי".

הוא הוסיף כי, "לא אתן יד לקומבינות שמרחיבות את הפערים ומאלצות אלפי משפחות לחיות בשכר משפיל שאינו מאפשר קיום בכבוד. אני מציע לשרי הממשלה לנסות ולהתקיים מ-4,300 שקלים במשך חודש אחד בלבד".

נוסף לכך, גם יו"ר הסתדרות המורים, יוסי וסרמן, יכריז ביום שלישי על סכסוך עבודה כללי בהסתדרות המורים, בשל סוגיית עובדי הקבלן. סכסוך העבודה יכלול את כל המורים החברים בהסתדרות המורים.

ניסנקורן מנסה כבר תקופה ארוכה לקדם את העלאת שכר המינימום, כאשר לאחרונה הוא קיבל רוח גבית ממספר גורמים, במשק ובממשלה. בנוסף, מזה שבועות ארוכים מתנהלים סכסוכי עבודה במספר חזיתות, בין היתר בשירות המדינה, בביטוח לאומי ובמספר חברות ממשלתיות.