ועדת הכספים אישרה את חוק מע"מ 0%

הישג ללפיד: ועדת הכספים של הכנסת אישרה ברוב של 10 תומכים מול 6 מתנגדים את פרויקט הדגל של שר האוצר. עם זאת, יו"ר הכנסת מאיים לבלום את החוק אם לפיד לא יתפשר בנוגע לחוק ההסדרים

החוק אושר, ארכיון (רויטרס)

ועדת הכספים של הכנסת אישרה הבוקר (רביעי) את הצעת חוק מע"מ אפס לדירה ראשונה ברוב של 10 תומכים מול 6 מתנגדים. הצעת החוק צפויה לעלות להצבעה במליאת הכנסת לקראת אישורה הסופי, אך כעת נראה שעימותים פנימיים בתוך הקואליציה עלולים למנוע זאת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

יו"ר הכנסת, ח"כ יולי אדלשטיין, מאיים כי אם לפיד לא יסכים לפצל חלק מהסעיפים בחוק ההסדרים, פרויקט הדגל של שר האוצר לא יעלה להצבעה בשבוע הבא. לדברי גורמים בכירים בקואליציה, השר לפיד מנצל את העובדה שמפלגתו היא הגדולה בכנסת ושכח כיצד עובד פרלמנט. "הכנסת אינה חותמת גומי", אמרו.

בסביבתו של שר האוצר לפיד אמרו הבוקר בתגובה לאיום שנשמע מכיוונו של יו"ר הכנסת, כי חוק ההסדרים הנוכחי הוא רזה ו"נטול עיזים" ולכן אין מקום לערוך בו שינויים מרחיקי לכת ולהוציא ממנו סעיפים נוספים.

הישג לשר האוצר, ארכיון (רויטרס)

באופן רשמי אמרו ב"יש עתיד" כי "קשה לנו להאמין שיו"ר הכנסת יפגע במעמד הכנסת ובממלכתיות תפקידו וישמש כלי שרת בידי אינטרסים פוליטיים, המבקשים לבטל רפורמות חיוניות לצמיחה והורדת יוקר המחייה בישראל".

"בהחלטתו ישפוך יו"ר הכנסת דלי מים צוננים על זיק התקווה שניצת הבוקר אצל זוגות צעירים, כאשר הסתיימו הדיונים על חוק מע"מ 0 בוועדת הכספים. יש עתיד תמשיך במאבקה לפתור את משבר הדיור מחד ולהעביר תקציב חברתי ואחראי מאידך״.

בולם את החוק? אדלשטיין (פלאש 90)

אתמול טענו מספר חברי כנסת מהאופזיציה כי חלק מהנושאים שנידונו במסגרת החוק הם חדשים ומחייבים אישור של הוועדה, אך הבוקר הם משכו את בקשתם. חילוקי הדעות התפתחו בעקבות דרישה להכיר בזכאות למי שזוגות גרושים מתחת לגיל 35 שלהם חזקה משותפת על ידי, ומתן הטבה גם לנכים - בשני הנושאים הושגה פשרה בין הצדדים.

בדיון שהתקיים בתחילת השבוע בכנסת, הצהיר אבי לבון, הממונה על הכנסות המדינה במשרד האוצר כי ההטבה תעלה למשלם המסים 2 מיליארד שקלים בשנת 2015 ובהמשך אף יותר. "החישוב שעשינו הראה שיחד עם התנאים הקיימים, ב-2014 יהיו 9,000 דירות שייכנסו לתחולת החוק. אבל אם יהיה שינוי התנהגות של הקבלנים המספר יעלה ל-13 אלף דירות", אמר לבון.