כמה עולה יום אחרון של שר בתפקיד?

תנאי השכר הטובים של נבחרי הציבור מלווים אותם, כך מתברר, גם לאחר פרישתם מהחיים הפוליטיים. עם התפטרותו של שר הפנים גדעון סער מהכנסת ומהממשלה, יזכה נבחר הציבור למשכורת חודשית מלאה עבור יום עבודה בודד, ואף למענק הסתגלות של יותר מ-200 אלף שקלים

למרות שהודיע על פרישתו מהחיים הפוליטיים כבר בחודש שעבר, נכנסה התפטרותו מהכנסת של שר הפנים גדעון סער לתוקפה רק אתמול (א'). העיתוי הזה של ראשית החודש עשוי היה להיראות מקרי, אלמלא העובדה כי בגין יומו האחרון בתפקיד יזכה סער למשכורת של חודש מלא בסך 42 אלף שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אחרי כמעט 12 שנה, היום אני מתחיל פרק חדש בחיי", אמר הבוקר סער כשהגיש ליו"ר הכנסת את מכתב ההתפטרות. "זה מאוד מרגש. הייתה לי זכות גדולה לשרת את מדינת ישראל. פניי לעתיד ותמיד יש מחר".

למרות התפטרותו מהכנסת, פרישתו מתפקיד שר הפנים תיכנס לתוקפה רק מחר (שלישי), זאת בהתאם לקבוע בתקנות הממשלה ולפיהן הפרישה ממנה חלה 48 שעות מרגע הגשת ההתפטרות. למרות שסער התפטר ביום השני של חודש נובמבר, על פי תנאי משרתו הוא יהיה זכאי לקבל משכורת מלאה כשר הפנים עבור חודש מלא – סכום המסתכם בכ-42 אלף שקל.

מכתב ההתפטרות

המעבר מישיבות הקבינט אל טיולי הבוקר בפארק הסמוך לביתו עשוי גם הוא להיות לא פשוט עבור השר הפורש. לכן יזכה סער עם פרישתו למענק דמי הסתגלות לשגרת יומו החדשה בסך 234 אלף שקלים – השקולים לשש משכורות חודשיות שאותן קיבל במהלך כהונתו.

נוסף לכל ההטבות היקרות הללו, זכאי סער גם לבונוס שנתי בסך 10,000 שקלים לשם כיסוי הוצאותיו, מתוקף מעמדו כחבר כנסת לשעבר – והכל, כמובן, על חשבון משלם המסים.