סביב השולחן: קלינטון ועופרה שטראוס

שלושים נשים מרחבי העולם השתתפו בכנס מיוחד שהתקיים בושינגטון. את ישראל ייצגה עופרה שטראוס שהתייחסה לחשיבות של שיתוף נשים יהודיות וערביות בעסקים: "זהו גשר לפתרון סכסוכים ולהורדת מתיחויות"

קלינטון ושטראוס (חדשות 2)

אשת העסקים עופרה שטראוס נפגשה בסוף השבוע האחרון בוושינגטון עם מזכירת המדינה לשעבר הילארי קלינטון, מי שעשויה להתמודד לנשיאות ארה"ב בשנת 2016. השתיים לקחו חלק במפגש מיוחד של המועצה הבינלאומית למנהיגות נשית, בהשתתפות כמה מנשות העסקים המובילות בעולם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

בין היתר ניתן היה למצוא במפגש שהתקיים באוניברסיטת ג'ורג'טאון את נשיאת פפסי, נשיאת מאסטרכארד, ראשת ממשלת שבדיה ומנהלת הבנק העולמי. שטראוס נשאה דברים בכנס שבהם התייחסה לחשיבות המעורבות של נשים בכלכלה העולמית.

שטראוס התייחסה גם לפועלה לקידום עסקים קטנים בבעלות נשים יהודיות וערביות בישראל, במסגרת עמותת יסמין בראשה היא עומדת. "תרומתן של נשים לכלכלה המקומית והגלובלית היא עובדה מוגמרת. במקום שבו הן מעורבות ומשפיעות התמ״ג עולה והעסקים מצליחים יותר", אמרה.

לדבריה, "נשים במדינות שונות מתמודדות עם אתגרים דומים ועליהן לשתף פעולה בכדי להתגבר על המכשולים שמעמידים בפני נשים. שיתוף הפעולה בין נשים מלאומים ודתות שונים יכול וצריך להוות גשר לפתרון סכסוכים ולהורדת מתיחויות".