עובד בשופרסל: "יש יותר מדי בכירים פה"

לאחר הדיווחים על פיטורי מאות עובדים ברשת שופרסל, ביקרנו בסניפי הרשת. חלק מהעובדים דואגים לפרנסתם ומודים: "יש מלא סניפים שסוגרים אותם, יש יותר מדי זבל פה", סיפרו העובדים למצלמה הנסתרת של חדשות 2 Online

סניפים בסכנת סגירה ועובדים תחת איום פיטורים מוחשי: כיממה לאחר הפרסום הראשון של הכתבת לענייני כלכלה של חדשות 2, עמליה דואק, לפיו בכוונת הנהלת השופרסל לפטר מאות עובדים, ביקרנו הבוקר (רביעי) בסניפי הרשת. "אני לא יודעת מה יהיה", אמרה אחת העובדות למצלמה הנסתרת של חדשות 2 Online, "הכל בידיים שלהם. אנחנו האנשים הקטנים. מה שיהיה יהיה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הדיווחים גל הפיטורים של רשת המרכולים הגדולה בישראל עשוי לכלול כמה מאות עובדים. למרות שמנהלי הרשת כבר החלו לקיים הליכי שימוע לפני פיטורים, חלק מהעובדים עימם שוחחנו אינם חוששים למקור פרנסתם.

"פיטרו הרבה אנשים בשנה שעברה" (חדשות 2)


"יש לנו מלא סניפים שסוגרים אותם. סניפים שהם לא רווחיים", תיארה אחת העובדות, אך טענה כי היא אינה חוששת מפני הפסקת העסקתה, "הסניף שלנו מאוד רווחי". עם זאת העובדות הודתה כי היקף העבודה בסניף נמצא במגמת ירידה. "כשהייתי מנהלת היו לי שבע בנות ועכשיו יש במעדניה ארבע בנות". עובד נוספת עימה שוחחנו סיפרה כי "פיטרו הרבה אנשים בשנה שעברה ואני חושב שבשנה הזו גם" והוסיפה: "מה לעשות? אין ברירה אצלנו. אנחנו האנשים הקטנים".

עובד מסניף באזור המרכז הסביר כי על פי דברים שנאמרו לו מרבית הפיטורים צפויים להיעשות בקרב עובדי המטה של הרשת. "יש יותר מדי בכירים, יותר מידי זבל. יותר מידי מנהלים יעני", פירט העובד וטען כי הוא אינו חושש מפני פיטורים. "אני קיבלתי עכשיו העלאה של 1,350 שקל", ציין.