שופרסל צפויה לפטר מאות עובדים

ענקית שיווק המזון, שסובלת מקשיים כלכליים, זימנה עובדים לשיחות שימוע. מקורות בכירים בחברה טוענים כי גל הפיטורים עלול להגיע עד לכאלף עובדים. שופרסל: "במסגרת ההתייעלות הוחלט על צמצום בעובדי המטה"

ארכיון (פלאש 90 ,אורי לנץ)

רק אמש (שני) התגאה ראש הממשלה מעל דוכן הכנסת בשיעור האבטלה הנמוך בישראל, אבל נדמה שבכל זאת משהו לא טוב קורה במשק. אחרי הפיטורים במפעלים בדרום דווחנו הערב לראשונה במהדורה המרכזית כי מהלך ההתייעלות שעליו הכריזה רשת המרכולים הגדולה בישראל שופרסל כבר לפני ארבעה חודשים עלול להיות מכאיב מאוד למאות עובדים ברשת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בימים האחרונים זומנו חלק מהעובדים לשיחות בהן נאמר להם כי בחברה נוקטים מהלך של קיצוצים. מקורות בכירים בשופרסל מדברים על מהלך פיטורים גדול שיכול להגיע לכמה מאות עובדים ואולי אף לאלף - גם בדרג המטה וגם בשטח, בסניפים עצמם.

בשופרסל סירבו לאשר את המספרים ומסרו בתגובה כי "במסגרת יישום תכנית העבודה החדשה הכוללת בין השאר הליכי התייעלות, הוחלט על צמצום במספר עובדי המטה".

תכנית ההתייעלות של הרשת, השייכת לקבוצת אי.די.בי, מגיעה לאחר רבעון שני קשה במיוחד לרשת השיווק הגדולה בישראל. שופרסל חתמה את הרבעון השני השנה עם הפסד ענק של 157 מיליון שקל.

התכנית כוללת הורדת מחירים רוחבית ברשת, צמצום פערי המחירים בין הסניפים השכונתיים לסניפי הדיסקאונט, הרחבת המותג הפרטי, ביטול ההנחות על "תו הזהב" של הרשת, פיתוח פלטפורמות דיגיטליות וסגירת 15 סניפים - מהלך שיסב לה הפסד של 112 מיליון שקל.