הקלה בכשרות והורדת מכסים: כך יילחם לפיד ביוקר המחיה

שר האוצר יאיר לפיד עדיין לא הציג לבוחריו קבלות להבטחותיו לפני הבחירות, לפיהן יוריד את יוקר המחייה. בתוך שלושה שבועות צפוי לפיד להציג תכנית שלמה להורדת המחירים, שתכלול מספר צעדים קטנים שמטרתם להתמודד עם הבעיה

המחירים יירדו? ארכיון (AP)

יותר משנה וחצי לאחר שנכנס למשרד האוצר והבטיח להוריד את יוקר המחיה, מתכוון שר האוצר יאיר לפיד להציג בתוך שלושה שבועות תכנית להתמודדות עם המחירים הגבוהים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

היום (שני) נערך דיון מכריע במשרד אוצר בשאלה כיצד להביא לשינוי במצב. במהלך הדיון הזה הייתה הבנה שלא ניתן לנקוט בצעד אחד דרמטי או שניים, שיצליחו לפתור את בעיית יוקר המחיה. במשרד האוצר הבינו כי ייאלצו לנקוט בהרבה צעדים קטנים שייקחו זמן רב, ואולי הם יצליחו לשפר במעט את הבעיה.

בכוונת האוצר להקטין מכסים ולהגיל את המכסות בענפי החלב והביצים, להקל בהליכי הכשרות, לעודד מסחר באינטרנט ולפתוח קמפיין הסברתי לצרכנות נבונה.

יציג את התכנית. לפיד (חדשות 2)

יותר ממחצית משתכרים מתחת ל-6,000 שקלים בחודש

בתוך כך, פרסם היום הביטוח הלאומי נתונים חדשים אודות מצב השכירים בארץ, החושפים בעיה קשה בהכנסות. על פי אותם נתונים, מחצית מהעובדים השכירים בישראל מרוויחים 6,000 שקלים ומטה.

לפי הסקר של הביטוח הלאומי, השכר החציוני של השכירים בשנת 2012 היה כ-5,493 שקל לחודש בשנה, שהם כ-60.5% מהשכר הממוצע באותה שנה.