1 מכל 7 ישראלים הרגיש עני ב-2013

נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מראים כי כ-725 אלף איש מגדירים עצמם עניים - 29% מהערבים הישראלים ו-12% מהיהודים. 30% נמצאים בסיכון לעוני - כמעט פי שניים בהשוואה לאירופה. רבע מהישראלים מפגרים בתשלומי החשבונות השוטפים, כגון חשמל, טלפון, מים וגז

אילוסטרציה (פלאש 90)

אחד מכל שבעה ישראלים הרגיש עני בשנה האחרונה - כך עולה מנתונים שפירסמה היום (שלישי) הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. על פי הנתונים, כ-725.3 אלף איש מגדירים עצמם עניים. מדובר ב-29% מהערבים הישראלים ו-12% מהיהודים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפי הנתונים, היקף העוני בישראל ממשיך להיות גבוה בהרבה מהמקובל במדינות המפותחות בעולם. כך, היקף האוכלוסייה המוגדרת בסיכון לעוני עומד בישראל על כ-30%, לעומת הממוצע של מדינות האיחוד האירופי העומד על 17%.

בנוסף, שיעור משקי הבית של משפחות חד-הוריות בסיכון לעוני בישראל עמד על 41%, ואילו באיחוד האירופי עמד שיעורם על 36% בממוצע, וביוון על 66%. בולט במיוחד שיעורם הגבוה של הילדים בסיכון לעוני בישראל המגיע ל-39%, לעומת 20% בממוצע באיחוד האירופי.

מהנתונים שפירסמה היום הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה עולה גם כי אחד מכל ארבעה ישראלים מפגר בתשלומי החשבונות השוטפים, כגון חשמל, טלפון, מים וגז. שיעורי פיגור בתשלומים גבוהים במיוחד, נרשמו בירושלים (37%) ובבני ברק (30%), לעומת שיעורים נמוכים בערים מבוססות יחסית כמו רמת גן וראשון לציון (12%).