בעקבות הלחץ: כי"ל תשלם למדינה 100 מיליון שקל פחות מסים

ועדת ששינסקי 2 בחנה בשנית את מסקנותיה ומיתנה אותן בעקבות הלחץ שהופעל עליה מצד חברת כימיקלים לישראל. הוועדה המליצה למסות את החברה, אך בעקבות הלחץ הופחת שיעור המס שיוטל עליה

כי"ל תשלם פחות. ארכיון (רויטרס)

מסקנות ועדת ששינסקי יתמסמסו: בעקבות לחץ של חברת כימיקלים לישראל, המסקנות הסופיות של הוועדה ימותנו וכתוצאה מכך תשלם החברה למדינה כ-10 מיליון שקלים פחות. מסמך שהגיע לידי חדשות 2 חושף את המסקנות המרוככות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

ועדת ששינסקי 2 היא ועדה ציבורית שהקים שר האוצר יאיר לפיד בעקבות הביקורת שלפיה משפחת עופר, שבבעלותה חברת כימיקלים לישראל, לא משלמת מספיק מס למדינה בעבור משאבי הטבע מים המלח שהיא כורה, בעיקר אשלג.

לפני חצי שנה הגישה הוועדה את המלצותיה. בכי"ל זעמו ואמרו כי הן לא מידתיות ואיימו כי אם ייושמו המסקנות, הם יסגרו מפעלים בדרום, וככתוצאה מכך יפוטרו מאות עובדים.

פרופסור איתן ששינסקי, ארכיון (חדשות 2)

הוועדה בחנה שוב את ההמלצות הסופיות. מהנתונים עולה כי המס על רווחי היתר של החברה: על פי המלצות הביניים עמד על 42%, ולפי ההמלצות הסופיות יעמוד על 25-42%.

התמלוגים, על פי המלצות הביניים, עומדים על 10% ועל פי ההמלצות הסופיות יעמדו על 5% בלבד. חלקה של המדינה ברווחים על פי המלצות הביניים עמד על 53% ועל פי ההמלצות הסופיות יעמוד על 48%.

סך כל הרווחים למדינה על פי המלצות הביניים עמדו על 500 מיליון שקלים, ועל פי ההמלצות הסופיות יעמדו על 400 מיליון שקלים בלבד.

בהמשך צפויות ההמלצות להגיע לשולחן הממשלה ולכנסת, שם הן צפויות לעבור שינויים נוספים.