פלוג על התקציב: "הגירעון יגדל"

במהלך ישיבת הממשלה לאישור תקציב המדינה מתחה נגידת בנק ישראל קרנית פלוג ביקורת חריפה על שר האוצר לפיד. לדבריה יעד הגירעון שהציב אינו נכון וההנחות שעשתה הממשלה בתקציב הנוכחי יעלו לציבור ביוקר בתקציב 2016

מחלוקת קשה. לפיד ופלוג (פלאש 90)

מחלוקת חריפה סביב תקציב 2015: נגידת בנק ישראל קרנית פלוג הטיחה הערב (שלישי) בשר האוצר יאיר לפיד דברי ביקורת קשים על התקציב שהובא לאישור הממשלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך ישיבת הממשלה אמרה פלוג ללפיד כי על אף שהכריז כי יעד הגירעון הנוכחי עומד על 3.4%, לדעתה הגירעון יהיה גבוה יותר ויעמוד על 3.6%. המשמעות היא חריגה של שני מיליארד שקלים בהערכות.

פלוג הוסיפה כי ספק רב אם חלק מהצעדים עליהם הכריז לפיד אכן ייושמו בשטח. לדבריה, ההנחות שעשתה הממשלה בתקציב 2015 יעלו לציבור ביוקר בתקציב 2016 וידרשו קיצוצים משמעותיים.

הערב הוגש תקציב המדינה לאישורם של שרי הממשלה, וזאת לאחר שראש הממשלה נתניהו ושר האוצר לפיד הגיעו בשבוע שעבר להסכמה באשר לגזירות שיידרשו כדי להעביר את התקציב.

התקציב מכיל בין היתר תוספת של 6 מיליארד שקלים לתקציב הביטחון ואת תכנית הדגל של שר האוצר - מע"מ אפס. לפחות אחד השרים - עמיר פרץ מ"התנועה" - הודיע כי יתנגד. "אין לי כוונה לתמוך בתקציב אנטי חברתי, ללא בשורה ויעדים", אמר הבוקר השר פרץ. "לא אהיה שותף לקיצוצים בשירותים האזרחיים, פגיעה בעובדים, בחיילים משוחררים ובמשפחות שנאבקות לסגור את החודש".

בתוך כך הורה אחר הצהריים ראש הממשלה נתניהו להקפיא את התכנית לבטל את הטבות המס בפריפריה. אמש פורסם לראשונה בחדשות 2 Online כי ח"כ מירי רגב ושורת ראשי ערים מטעם הליכוד איימו להכשיל את ההצבעה על התקציב בממשלה בעקבות ביטול ההטבות.