ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה ב-12 חברות ממשלתיות

בהסתדרות מוחים על החלטת הממשלה להפריט את החברות בהיקף של 15 מיליארד שקלים. "ההחלטה התקבלה ללא קיום משא ומתן מול נציגויות העובדים והיא עלולה לגרור שינויים מרחיקי לכת בכל הנוגע לזכויותיהם", אומרים שם. בעקבות ההכרזה יוכלו בהסתדרות להכריז על שביתה בכל אחת מהחברות בתוך שבועיים

בדרך לשביתה? רכבת ישראל (חדשות 2)

לקראת שביתת ענק במשק? ההסתדרות הכריזה הערב (שלישי) על סכסוך עבודה ב-12 חברות ממשלתיות, בהן חברת החשמל, רכבת ישראל, חברת מקורות, התעשייה האווירית, רשות שדות התעופה ורפאל. ב-12 החברות בהן הוכרז סכסוך עבודה יותר מ-43 אלף עובדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהסתדרות אומרים כי סכסוך העבודה הוכרז בעקבות האישור שהעניק הקבינט להצעה להפריט שורה של חברות ממשלתיות בהיקף של 15 מיליארד שקלים. "החלטת הממשלה התקבלה באופן חד צדדי, ללא קיום משא ומתן מול נציגויות העובדים", נמסר מההסתדרות.

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן (פלאש 90, אורי לנז)

משמעות ההכרזה היא שבתוך שבועיים תוכל ההסתדרות להכריז על שביתה בכל אחת מהחברות הללו. בהסתדרות אומרים כי האישור שהעניק הקבינט להפריט את החברות נושא השלכות קריטיות למעמד העובדים. "הנפקת החברות הממשלתיות עלולה לגרור שינויים מרחיקי לכת בכל הנוגע לזכויות העובדים ותנאי העסקתם, תוך פגיעה במעמדם, בשכרם ובביטחונם התעסוקתי", אומרים שם.

"רק היום חתמנו על הסכם עקרונות היסטורי להבראת דואר ישראל", אמר יושב ראש ההסתדרות אבי ניסנקורן. "זו עדות חשובה לכך שההסתדרות היא שותפה חיונית למהלכים שנועדו לייעל את החברות הציבוריות. אנו נבחן כל הנפקה לגופה תוך בדיקת השאלה האם היא טובה לציבור והאם היא מגינה על זכויות עובדים".