הושג הסדר: הסתיימה השביתה בדואר

בתום שבועות של עיצומים ואחרי שמשרד התקשורת והאוצר הגיעו להבנות, הורה יו"ר ההסתדרות להפסיק את העיצומים בדואר ובשירות המדינה. לפי המתווה שגובש, כאלף עובדים בדואר יקבלו קביעות וזמן פתיחת הסניפים יוארך ל-20:00 . ניסנקורן: "הצלנו את הדואר"

הושג הסדר, ארכיון (חדשות 2)

לאחר שבועות ארוכים של מחאה, משבר הדואר הסתיים: יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן הורה היום (שלישי) להפסיק לאלתר את העיצומים בדואר ובשירות המדינה - זאת בעקבות הסדר שנחתם בין משרדי האוצר והתקשורת עם ההסתדרות והנהלת הדואר באשר לרפורמה הצפויה בארגון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי המתווה שגובש, מספר ימי החלוקה לעובדים יצומצם לשני ימים וחצי כך שעל פני שבועיים יצטברו חמישה ימי חלוקה. כמו כן סניפי הדואר יהיו פתוחים במשך שלושה ימים בשבוע עד לשעה 20:00 בערב, התורים ללקוחות יקוצרו ל-10 דק' בלבד בסניפים.

יו"ר ההסתדרות, ארכיון (פלאש 90)

שינויים צפויים גם במסירת דברי הדואר: החבילות והמכתבים הרשומים יימסרו ברובם ישירות לבתים. ברכישה ברשת, הדואר יחולק עד לבית הלקוח כשמדובר על חבילות במשקל משמעותי יותר ממה שהיה נהוג עד היום.

עוד נקבע כי 1,200 עובדים יפרשו, חלקם בפרישה טבעית וחלקם בפיצויים מוגדלים. מתוך 1,500 העובדים שהיו בלב המחלוקת יפוטרו 300, בעוד כ-700 מהם יקבלו קביעות. היתר יוגדרו כעובדים ארעיים ויקבלו הבטחה של מסלול לקביעות.

עיקרי ההסכם נחשפים (חדשות 2)

"עובדים הם לא חלקי חילוף"

"היום הוא יום של ניצחון לצדק החברתי. הצלנו את חברת הדואר והצלחנו למנוע את פיטוריהם של עובדים מסורים", אמר יו"ר ההסתדרות ניסנקורן עם ההחלטה על סיום העיצומים. "הדרך שעברנו בשבועות האחרונים היא חלק ממאבק עקרוני שמנהלת ההסתדרות על החזרת כבודם האנושי של העובדים בישראל . עובדים הם לא חלקי חילוף".

בשבועות האחרונים מחו עובדי הדואר נגד תכנית הרפורמה, שבמסגרתה צפויים היו 1,500 מהם להיות מפוטרים והעסקת עובדי קבלן במקומם. לעיצומים הצטרפו בעידוד ההסתדרות עוד ועוד משרדי ממשלה שהסתיימו היום לאחר ההודעה החגיגית.