היום: עיצומים במכס ובנמלים, לשכות התעסוקה יישארו סגורות

עובדי המכס, נמלי הים ולשכות התעסוקה מצטרפים היום למאבק עובדי הדואר וישבשו היום את פעילותם. במסגרת העיצומים, צפויים שיבושים בשחרור סחורות וחומרי גלם ולשכות התעסוקה לא יקבלו קהל

לשכות התעוסקה יישארו סגורות (חדשות 2)

משבר בדואר נמשך: היום (ראשון) יימשכו העיצומים בהם פתחה ההסתדרות במסגרת המאבק במשרד האוצר. הבוקר לשכות התעסוקה ברחבי הארץ יישארו סגורות ולא יתקיימו קבלת קהל או מענה טלפוני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גם עובדי המכס בנמלי הים יצטרפו למחאה הארגונית, ולכן צפויים שיבושים בשחרור סחורות וחומרי גלם. עובדי שירות התעסוקה ישבתו כמחאה על התנהלות חד צדדית של ההנהלה כלפי העובדים. בדומה לכך, גם עובדי המכס מבקשים להביע את מחאתם נגד פעולות של רשות המסים ומשרד האוצר.

השביתה בשירות המדינה קשורה לסכסוך שהכריזה ההסתדרות לפני מספר שבועות בגין התנהלות המדינה בכל הנוגע לרפורמות ושינויים מבניים. בהסתדרות מוחים נגד תופעת עובדי הקבלן ומדיניות "הדלת המסתובבת" שבהן נוקטת המדינה, לדבריהם.

בהסתדרות טוענים כי לצד ההזדהות עם משבר עובדי הדואר, העובדים השובתים יוצאים נגד תבניות העסקה שמטרתן לפגוע בעובדים ולשחוק את מעמדם.

במקביל, יימשכו עיצומי עובדי הדואר, במסגרתם לא תהיה חלוקת דואר רשום, לא יהיה הטיפול בשירותי הדואר של משרדי הממשלה, לא יינתנו שירותי דואר דיפלומטי לשגרירויות והנציגויות הזרות בישראל, לא יהיה טיפול במערך הקנסות של מערכת בתי המשפט, משטרת ישראל והרשויות המקומיות. כמו כן, לא יתאפשר עדכון העברת בעלות על רכב בסניפי בנק הדואר ובמשרד התחבורה.