הג'וב החדש של עופר עיני: קרב גרסאות

אחרי שגויס יו"ר ההסתדרות לשעבר לצוות היועצים של בנק דיסקונט בהתמודדותו מול ועד העובדים, הוא טוען: "קיבלתי את ברכת ועד העובדים למהלך". יו"ר הוועד מני גרינשטיין: "אני צריך לאשר לעופר עיני ללכת?". האזינו להקלטות

עופר עיני, עד לא מזמן מנהיג העובדים במדינת ישראל והאיש שהוביל את ההסתדרות בכל מאבקי העובדים בהנהלות המפעלים והמשרדים הממשלתיים, מייעץ מהיום (חמישי) להנהלת בנק דיסקונט בנושא ההתנהלות מול עובדי הבנק. עיני הסביר לתחקירן חדשות 2 כי קיבל את אישור עובדי הבנק למהלך, אך למרבה הפליאה הדברים אינם תואמים את מה שאמר לנו יו"ר ועד עובדי בנק דיסקונט, מני גרינשטיין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"פנו אליי מהנהלת דיסקונט", אמר עיני. "התרשמתי שהכוונה היא לשפר את מערכת יחסי העבודה. קיבלתי את ברכת ועד העובדים למהלך ורק אחרי זה השבתי בחיוב".

מנגד, טוען יו"ר ועד עובדי הבנק את ההיפך. "אני צריך לאשר לעופר עיני ללכת?", תהה מני גרינשטיין. "הוא ודאי לא צריך לקבל את האישור שלנו. באופן אישי אני די אדיש למהלך. אני לא רואה פה בשורה גדולה".

מוקדם יותר היום הודיעה מנכ"לית בנק דיסקונט, לילך אשר-טופילסקי, על גיוסו של יו"ר ההסתדרות לשעבר לצוות היועצים של הבנק בהתמודדותו מול ועד העובדים. המהלך נעשה כחלק מתכנית אסטרטגית שעליה הכריזו באחרונה בבנק, ובמסגרתה צפויים לפרוש בחמש השנים הקרובות כאלף מעובדיו.

בעקבות אי שביעות רצונו של ועד עובדי הבנק מהתכנית ומיעדיה, שכרה הנהלת הבנק את שירותי חברת הייעוץ "מקינזי" לגיבוש התכנית. מחשש לחיכוכים מיותרים מול הוועד, החליטו בבנק לבסוף לצרף לנבחרת היועצים את עופר עיני, כמי שהיה מעורב בשנים האחרונות במגעים שונים שהתנהלו בין הנהלת הבנק לוועד.

זמן קצר לאחר ההכרזה עליו, זכה המהלך לביקורת חריפה במערכת הפוליטית. בתגובה שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו, תקף ח"כ מיקי רוזנטל את המינוי, אותו הגדיר "כשר, אבל מצחין".

"אנשים כמו עופר עיני אחראים על יצירת השבר שבין המנהיגות לציבור", כתב רוזנטל. "כמנהיג פועלים נהג עיני להתרועע עם טייקונים, ועכשיו הוא חוצה את הקווים באופן רשמי ועובר לייעץ לבנק דיסקונט במאבק מול ועד העובדים. כשר, אבל מצחין. חוקי, אבל מעורר שאט נפש".

מבנק דיסקונט נמסר בתגובה כי "הבנק שכר את שירותיו של עופר עיני, יו"ר ההסתדרות לשעבר, על מנת לייעץ לבנק בכל הקשור ליחסי העבודה. עופר עיני מביא מניסיונו רב השנים כמנהיג עובדים וכאיש ציבור והבנק משוכנע שתהיה לו תרומה רבה לקידום מערכת יחסי העבודה בדיסקונט".