חוצה את הקווים: עופר עיני גוייס לדיסקונט

מי שעד לא מכבר הנהיג את מאבק העובדים מול ענקיות המשק, צפוי לשבת בקרוב בצדו הנגדי של שולחן המו"מ. כחלק מתכנית אסטרטגית חדשה שעליה הכריז בנק דיסקונט, החליטה ההנהלה לשכור את שירותיו של עיני כיועץ במגעים בין הבנק לוועד העובדים. ח"כ מיקי רוזנטל מיהר לתקוף את המהלך: "כשר, אבל מצחין"

הוביל את העובדים, עכשיו יעמוד מולם. עיני (פלאש 90)

מנכ"לית בנק דיסקונט, לילך אשר טופילסקי, הודיעה על גיוסו של יו"ר ההסתדרות לשעבר, עופר עיני, לצוות היועצים של הבנק בהתמודדותו מול ועד העובדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המהלך נעשה כחלק מתכנית אסטרטגית שעליה הכריזו לאחרונה בבנק, ובמסגרתה צפויים לפרוש בחמש השנים הקרובות כאלף מעובדיו. בעקבות אי שביעות רצונו של ועד עובדי הבנק מהתכנית ומיעדיה, שכרה הנהלת הבנק את שירותי חברת הייעוץ "מקינזי" לגיבוש התכנית.

מחשש לחיכוכים מיותרים מול הוועד, החליטו בבנק לבסוף לצרף לנבחרת היועצים את עופר עיני, כמי שהיה מעורב בשנים האחרונות במגעים שונים שהתנהלו בין הנהלת הבנק לוועד.

זמן קצר לאחר ההכרזה עליו, זכה המהלך לביקורת חריפה במערכת הפוליטית. בתגובה שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו, תקף ח"כ מיקי רוזנטל את המינוי, אותו הגדיר "כשר, אבל מצחין".

"אנשים כמו עופר עיני אחראים על יצירת השבר שבין המנהיגות לציבור", כתב רוזנטל. "כמנהיג פועלים נהג עיני להתרועע עם טייקונים, ועכשיו הוא חוצה את הקווים באופן רשמי ועובר לייעץ לבנק דיסקונט במאבק מול ועד העובדים. כשר, אבל מצחין. חוקי, אבל מעורר שאט נפש".

מבנק דיסקונט נמסר: "הבנק שכר את שירותיו של עופר עיני, יו"ר ההסתדרות לשעבר, על מנת לייעץ לבנק בכל הקשור ליחסי העבודה. עופר עיני מביא מניסיונו רב השנים כמנהיג עובדים וכאיש ציבור והבנק משוכנע שתהיה לו תרומה רבה לקידום מערכת יחסי העבודה בדיסקונט".