מנכ"ל חברת החשמל התפטר מתפקידו

שבוע לאחר שתקף את התנהלות הממשלה ומשרד האוצר על התמודדותם מול גירעון הענק אליו הגיעה חברת החשמל, הודיע מנכ"ל החברה אלי גליקמן כי הוא מתפטר מתפקידו. "לאחר שהבנתי שהרפורמה בחברת החשמל לא תקודם, מצאתי לנכון לפרוש מתפקידי", כתב גליקמן ליו"ר דירקטוריון החברה

פורש. אלי גליקמן (יוסי וייס)

שלוש שנים אחרי שמונה למנכ"ל חברת החשמל, הודיע הערב (שני) אלי גליגמן כי הוא מתפטר מתפקידו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גליקמן הודיע לדירקטוריון החברה על כוונתו לפרוש מתפקידו, לאחר שלפני שבוע תקף בצורה חסרת תקדים את משרד האוצר ואת ההתנהלות הממשלה בכל הנוגע למצבה של חברת החשמל, בעקבות הגירעון אליו נקלעה הנאמד בכ-70 מיליארד שקלים.

"מתחילת תפקידי הצבתי בראש סדר העדיפויות את אבטחת אספקת החשמל לתושבי מדינת ישראל", כתב גליקמן ליו"ר דירקטוריון החברה, יפתח רון טל. "אני שמח על כך שרמת אספקת החשמל ורמת השירות של חברת החשמל הינן מהגבוהות בעולם".

"בנושא הרפורמה עסקנו ללא לאות בשנים האחרונות", הוסיף גליקמן. "בשנה האחרונה התקדמנו התקדמות מהותית שקרבה אותנו מאד, לחתימה על הסכם העקרונות לרפורמה. הדגשתי ואני מדגיש שהשארת המצב הקיים ללא החלטה, הינה ההחלטה הגרועה ביותר! ההחלטה לסכל את הרפורמה העבירה נטל אחריות כבד לגורל החברה הגדולה ביותר במשק על כתפיהם של אלו אשר קיבלו אותה".

בדבריו תקף גליקמן גם את התנהלות שר האוצר לפיד. "בפגישה שקיימתי עם שר האוצר הבהיר לי השר שאין בכוונתו לאשר ביצוע רפורמה למשק החשמל בישראל ובחברת החשמל", ציין המנכ"ל הפורש. "לאור זאת, הצעתי לשר שתי דרכי פעולה נוספות אפשריות, האחת רפורמה אחרת, אגרסיבית והשניה, לבחור בדרך של 'רה-ארגון' וחיזוק פיננסי משמעותי של החברה. כל זאת מאחר ושוק האנרגיה מחייב ארגון והסדרה מיידים, שאם לא כן, קיימת סכנה משמעותית בעתיד, למשק החשמל בישראל ולחברת החשמל בכלל וברמה הפיננסית בפרט".

"לצערי הרב", המשיך גליקמן, "מאחר ואין כוונה לקדם את נושא הרפורמה ואני מתקרב לארבע שנים מאז תחילת תפקידי כמנכ"ל החברה, החלטתי שיהיה זה נכון לתאם איתך (יפתח רון טל) בצורה מוסכמת ומכובדת מועד נכון, קרוב, לסיום תפקידי. מועד שיאפשר לך ולחברי הדירקטוריון לבחור מנכ"ל בתהליך מסודר".

רון טל הביע צער על עזיבתו של גליקמן את החברה. "קיבלתי בצער את הודעתו של אלי", הוא אמר. "אלי הוא אחד מהמנהלים המוכשרים ביותר עימם עבדתי והוא הוביל את החברה להישגים מרשימים".