קבינט הדיור אישר: 12 גורדי שחקים יוקמו בכניסה לירושלים

הכניסה הפקוקה לבירה צפויה בקרוב לשנות את פניה לחלוטין: חברי קבינט הדיור, בו חברים השרים לפיד ואריאל, חתמו על הסכם לפיו בכניסה לירושלים יוקם מתחם דיור ועסקים חדש, שיכלול גורדי שחקים, בתי מלון ומקומות תעסוקה. השר אריאל: "מדובר בהחלטה חשובה ומרגשת"

חברי קבינט הדיור חתמו היום על הסכם לפיו 211 דונמים באזור הכניסה לירושלים יהפכו לרובע עירוני המותאם לפעילות עסקית, בו יוקמו 12 גורדי שחקים. בנוסף, סוכם כי אזור זה יכלול בנייני מגורים, מבני ציבור ומסחר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גורדי השחקים שייבנו מיועדים לתעסוקה, משרדים, מלונאות תרבות ותיירות. הם יוקמו סמוך לכביש מספר 1 ולגשר המיתרים. במסגרת התכנית, תוקם בכניסה לעיר קריית המחוזות הממשלתית, בה ימוקמו משרדי הממשלה.

עוד הוחלט כי 2,000 חדרי מלון חדשים ייבנו, במטרה לספק מענה לגידול הניכר בענף התיירות לירושלים. יחד עם זאת, מרכז הקונגרסים בבנייני האומה בעיר יורחב וישודרג ויהפוך למרכז הקונגרסים המוביל בארץ.

אל הרובע יגיעו קווי הרכבת הקלה והרכבת המהירה ממרכז הארץ. קווים פנים עירוניים ישרתו את המועסקים ואת התושבים שיבקשו להגיע למתחם. שדרות שז"ר ישונו, וייבנו בשני מפלסים: מפלס הרחוב שבו ייסלל תוואי הקו הירוק של הרכבת הקלה ומפלס תת קרקעי שיכלול מנהרה למעבר מכוניות. בנוסף יוקם חניון חנה וסע שיכיל 1,300 מקומות חנייה.

לפיד: "כל חלקי הממשלה מאמינים בירושלים חזקה"

שר הבינוי והשיכון, אורי אריאל, אמר לאחר החתימה על ההסכם כי "מדובר בהחלטה חשובה ומרגשת שתהפוך את הכניסה הישנה והפקוקה לבירת ישראל לכניסה מודרנית, נגישה ונוחה שתהווה את החיבור המושלם בין החדש והמודרני ובין ההיסטוריה שמייצגת עיר הנצח".

שר האוצר, יאיר לפיד, בירך אף הוא על מיזם הבנייה השאפתני ואמר: "אני חושב שכל חלקי הממשלה מאמינים בירושלים חזקה ובקידום ירושלים כבירה מובילה, חדשנית ומודרנית". לפיד הוסיף כי "נמשיך לקדם את פיתוח האזור ואפשרויות מגורים בו, כיוון שהשאיפה שלנו היא שאנשים שיגיעו לעבוד במתחם התעסוקה הזה גם יתגוררו בקרבתו".