מענק: אושרו הטבות לאינטל בהיקף של 300 מיליון דולר

ענקית השבבים האמריקנית אינטל יכולה להיות מרוצה. תכנית מענקים מיוחדת שאישר עבורה משרד הכלכלה, מבטיח לחברה הטבות שונות בהיקף של 300 מיליון דולרים, בין השאר בתשלום מס חברות מופחת. שר הכלכלה בנט: "מדובר בהסכם היסטורי ומתנה עצומה לעם ישראל"

משרדי האוצר והכלכלה אישרו היום (ב') את תכנית מענקים בהיקף של 300 מיליון דולרים למפתחת השבבים האמריקנית "אינטל", זאת בתמורה להשקעה חוזרת מצד החברה במהלך השנים הקרובות בישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במסגרת התכנית, תיהנה אינטל מתשלום מס חברות מופחת בשיעור של 5% למשך 10 שנים, תוך התחייבות על רכש גומלין נרחב בישראל בשנים הקרובות, שהיקפו מוערך בכ-2 מיליארד שקלים. היקפה הכולל של ההשקעה החוזרת מצד אינטל נאמד ב-22 מיליארד שקלים (כ-6 מיליארד דולרים).

מיד לאחר החתימה על התכנית, מיהר שר הכלכלה נפתלי בנט לברך על אישור ההסכם. "לפני כמה דקות עשינו היסטוריה", אמר בנט בסרטון שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו. "משרד ההשקעות במשרד הכלכלה אישר את ההשקעה הגדולה בתולדות ישראל, של 22 מיליארד שקלים שאינטל תשקיע במפעל השבבים שלה בקריית גת, שנחשב למפעל המתקדם ביותר שלה בעולם".

בהמשך פרט בנט את תרומתה העצומה של התכנית לכלכלה הישראלית, בעתיד הקרוב והרחוק. "משמעות המהלך הזה עבורנו היא אלפי מקומות עבודה בנגב, מסים בהיקפים אדירים, גם במס הכנסה וגם במסים של אינטל בעצמה, וגם בתעודת כבוד", אמר. "הם החליטו לבחור לא באירלנד או בארה"ב, אלא במדינת ישראל. המערכה הייתה ארוכה מאוד. נדרשה בערך שנה וחצי של מאבק מאוד קשה במדינות האחרות כדי שאינטל תבחר בנו, ובפרוס השנה החדשה מדובר במתנה אדירה לעם ישראל".