לפיד: "לא רק שלא נקצץ - נוסיף לרווחה"

שר האוצר, שאמור לסכם עם ראש הממשלה נתניהו על הגדלת תקציב הביטחון, מבטיח בפגישה עם ניצולי שואה שהם לא ישלמו את המחיר. "נוסיף לבריאות, לרווחה, לחינוך ולניצולי השואה", אמר. "זה מסע שכולנו צריכים לעבור יחד"

כשברקע המאבק על התקציב, שמאיים לגרום למשבר קואליציוני, מבהיר שר האוצר יאיר לפיד: "לא רק שלא נקצץ, אנחנו גם נוסיף לבריאות, לרווחה, לחינוך ולניצולי השואה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפיד נפגש עם ניצולי שואה בסניף עמותת "עמך" ברחובות והתייחס לקרב הניטש בימים אלו סביב גיבוש התקציב לשנת 2015.

"אנחנו בימים של תקציב, שבהם אתה מסתכל מחדש על סדר העדיפויות של מדינת ישראל", אמר. "בסדר העדיפויות נמצאים התקציבים החברתיים. אנחנו צריכים ביטחון אבל גם תקציבים לניצולי השואה. זה מסע שכולנו צריכים לעבור ביחד".

"בשבילי העזרה לניצולי השואה היא הסיבה שבשבילה רציתי את תפקיד שר האוצר", אמר לפיד לנוכחים. "אני מסתכל עליכם ורואה אותם, (בני משפחתו שמתו בשואה, ע.ע). בגלל זה אנחנו כאן".

עוד לא הושגו הסכמות, נתניהו ולפיד (קובי גדעון / לע"מ)

למרות הדיווחים על הסכמות בין ראש הממשלה לשר האוצר סביב גיבוש התקציב, הסתיימה אתמול ללא תוצאות הפגישה בין השניים. קודם לכן דווח כי על פי ההבנות שהושגו, מערכת הביטחון תקבל תוספת של שישה מיליארד שקלים לתקציב, בתמורה להעברתו של חוק "אפס אחוז מע"מ" לזוגות צעירים שמוביל לפיד.

גורם ביטחוני בכיר אמר שלשום כי ראש הממשלה ושר האוצר כלל לא הגיעו להבנות עדיין: "אין סיכומים, הדיון עדיין בעיצומו".

בשבת אחר הצהריים שוחח לפיד עם כתבים מחוץ לביתו בתל אביב ואמר: "אנו מעריכים שאנחנו קרובים להסכמות, המטרה שלנו היא להגיש את התקציב לממשלה בהקדם האפשרי כדי לעבור הלאה ולשפר את כלכלת ישראל ואת מצבם של אזרחי ישראל".