מהיום: חובה להעסיק בעלי מוגבלויות

שר הכלכלה בנט חתם היום על צו הרחבה, המחייב עסקים גדולים בהם ישנם יותר מ-100 עובדים להעסיק בעלי מוגבלויות. על פי הצו, עובדים אלה יהוו לפחות 3% ממצבת העובדים בחברה או בעסק. בנט: "חתימת הצו היא מתנה גדולה לחג"

עסקים יחויבו להעסיק מוגבלים (AP)

שר הכלכלה נפתלי בנט חתם היום (ראשון) על צו הרחבה להעסקת עובדים בעלי מוגבלויות. במעמד החתימה השתתפו יוזמי ההסכם: יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, ויו"ר נשיאות הארגונים העסקיים, צביקה אורן, אשר חתמו על ההסכם התקדימי לפני כשלושה חודשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הצו החדש נועד לקדם שילוב של אנשים עם מוגבלות בשוק העבודה ולפיו המעסיקים יחויבו לייצוג הולם של בעלי מוגבלויות בשיעור של 3% מכלל העובדים. בעקבות חתימת השר על צו ההרחבה, ההסכם יחול מעתה על כלל מקומות העבודה במשק, בהם מעל 100 עובדים. כל מעסיק יחויב למנות גורם שיהיה ממונה מטעמו להבטחת הייצוג הראוי ולקידום התעסוקה של אנשים עם מוגבלות.

"זה יום חג לחברה הישראלית ואני שמח ומוקיר את השר בנט על קידום הנושא והחתימה על צו", אמר יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, במהלך חתימת ההסכם. "במידה רבה, זאת מתנה של כולנו לחברה הישראלית לקראת השנה החדשה. זה מסמן את הרצון לעשות חברה יותר נכונה ויותר שוויונית. זה חשוב לא רק לעובדים עם מוגבלות ולבני משפחותיהם, זה חשוב גם ליתר העובדים והמעסיקים כי בסופו של דבר, זה יקדם את המשק". ניסנקורן הדגיש כי ההסתדרות תפקח על יישום הנושא ותבטיח את אכיפתו בשטח.

ניסנקורן הוסיף עוד כי "זה לא פוגע בשוק החופשי או בתחרות אלא זה הופך אותנו לחברה צודקת יותר. עובדים עם מוגבלות יכולים להשתלב בכל תחומי העשייה, החל מהיי טק, דרך תעשייה מסורתית ובכל תחום אחר. עובדים אלו יכולים לתרום לא פחות מאשר אנשים אחרים וזוהי תעודת כבוד לקדם את הנושא".

"מתנה לחג". בנט (עזרי עמרם, חדשות 2)

שר הכלכלה נפתלי בנט אמר במהלך טקס החתימה כי "זהו המשך ישיר לפעולה שעשינו למען עובדי הניקיון. גם היום אנחנו אומרים לחברה שאף אחד לא שקוף ואכפת לנו מכל אדם. אנחנו פועלים עבור אנשים שלא תמיד יש להם לובי ושלא כמו במקרים של תקציב הביטחון או תקציבים אחרים, אנחנו - כל אחד ואחת מאיתנו - משמשים בתור הלוביסטים של בעלי המוגבלויות".

שר הכלכלה הוסיף: "לבעל מוגבלות שמעביר קורות חיים אין תמיד ממליצים, אנחנו נהיה הממליצים שלו. בערב ראש השנה בחרנו לא לדבר על דברים שבין אדם לחברו אלא לעשות דברים שבין אדם לחברו. חתימת הצו הזה היא מתנה גדולה לחג, מתנה לא רק לבעלי מוגבלויות אלא לכולנו".