האם תושג הסכמה על תקציב המדינה?

אחרי שאמש אמר גורם ביטחוני בכיר כי טרם הושגו הבנות בין לשכת ראש הממשלה למשרד האוצר בנוגע למתווה התקציב המתגבש, ייפגשו היום נתניהו ולפיד במטרה לקדם את הבאתו לאישור הממשלה

הקרב על התקציב נמשך: יעלון, נתניהו ולפיד (רויטרס)

על רקע דבריו של גורם ביטחוני בכיר, לפיהם טרם הושגו הסכמות סופיות בין ראש הממשלה נתניהו ושר האוצר לפיד, ייפגשו היום (ראשון) השניים, על מנת לקדם את ההבנות בנוגע למתווה תקציב המדינה לשנת 2015, אליהן הגיעו במהלך סוף השבוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי ההבנות שהושגו בין שר האוצר לראש הממשלה, מערכת הביטחון תקבל תוספת לתקציב של שישה מיליארד שקלים, וזאת בתמורה להעברתו של חוק אפס אחוז מע"מ לזוגות צעירים שמוביל לפיד.

למרות הצהרתו של לפיד מאתמול במהלך מסיבת העיתונאים בביתו, לפיה השניים קרובים להסכמות, דחה אמש גורם ביטחוני בכיר את הדברים, וטען כי השניים כלל לא הגיעו להבנות. "אין סיכומים, הדיון עדיין בעיצומו", אמר הגורם.

לפיד אתמול במסיבת העיתונאים

לפיד: "המטרה - להגיש את התקציב בהקדם האפשרי"

בשלב זה לא ברור האם השניים ייפגשו סמוך לישיבת הממשלה שתתקיים היום בירושלים, או שייוועדו מאוחר יותר במהלך היום בארבע עיניים על מנת לקדם את ההסכמות המסתמנות.

אתמול אמר לפיד כי ייפגש עם ראש הממשלה להמשך העבודה וכי "אנו מעריכים שאנחנו קרובים להסכמות, המטרה שלנו היא להגיש את התקציב לממשלה בהקדם האפשרי כדי לעבור הלאה ולשפר את כלכלת ישראל ואת מצבם של אזרחי ישראל".

שר האוצר התייחס גם להחלטה של חברת האשראי הבינלאומית S&P לאשרר את דירוג האשראי של ישראל. "מדובר בהבעת אמון בכלכלה הישראלית ובצעדים שאנחנו נוקטים ובצעדים שנקטנו בהם בתקציב הקודם", הדגיש לפיד.

ראש הממשלה התייחס גם הוא להחלטה להשאיר את דירוג האשראי על כנו כשאמר כי: "זאת תוצאה של המדיניות הכלכלית האחראית שאנחנו נוקטים בשנים האחרונות. עלינו להמשיך ולשדר לשווקים הבינלאומיים שאנחנו מתכוונים להמשיך במדיניות אחראית זאת כדי שדירוג האשראי של ישראל יהיה גבוה".