הקרב על התקציב נמשך: "עוד אין סיכומים"

גורם ביטחוני מצנן את האופטימיות מההסכם המסתמן בין רה"מ נתניהו לשר האוצר לגבי תקציב המדינה לשנת 2015. "עוד לא הגיעו להבנות", אמר הגורם הבכיר, "הדיונים עוד בעיצומם"

לפיד ונתניהו, ארכיון (רויטרס)

ראש הממשלה נתניהו ושר האוצר לפיד צפויים להיפגש היום (ראשון) כדי לנסח את הסכם ההבנות שהושג בניהם באשר לתקציב המדינה, אך למרות ההצהרות האופטימיות של השניים, מזהיר היום גורם ביטחוני כי הדברים עוד רחוקים מלהיות סגורים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי המסתמן, מערכת הביטחון תקבל תוספת לתקציב של שישה מיליארד שקלים, וזאת בתמורה להעברתו של חוק אפס אחוז מע"מ לזוגות צעירים שמוביל לפיד. הגורם הביטחוני דווקא דוחה את הדברים, וטוען כי השניים כלל לא הגיעו להבנות. "אין סיכומים, הדיון עדיין בעיצומו", אמר.

אמש פיזר שר האוצר אופטימיות כשאמר כי ייפגש עם ראש הממשלה להמשך העבודה וכי "אנו מעריכים שאנחנו קרובים להסכמות, המטרה שלנו היא להגיש את התקציב לממשלה בהקדם האפשרי כדי לעבור הלאה ולשפר את כלכלת ישראל ואת מצבם של אזרחי ישראל".

שר האוצר התייחס גם להחלטה של חברת האשראי הבינלאומית S&P לאשרר את דירוג האשראי של ישראל. "מדובר בהבעת אמון בכלכלה הישראלית ובצעדים שאנחנו נוקטים ובצעדים שנקטנו בהם בתקציב הקודם", הדגיש לפיד.

ראש הממשלה התייחס גם הוא להחלטה להשאיר את דירוג האשראי על כנו כשאמר כי: "זאת תוצאה של המדיניות הכלכלית האחראית שאנחנו נוקטים בשנים האחרונות. עלינו להמשיך ולשדר לשווקים הבינלאומיים שאנחנו מתכוונים להמשיך במדיניות אחראית זאת כדי שדירוג האשראי של ישראל יהיה גבוה".