תקציב 2015: עוד 6 מיליארד לביטחון, מע"מ 0 יאושר

ראש הממשלה ושר האוצר הגיעו להבנות באשר לתקציב המדינה. בתחילת השבוע הבא הם ינסחו במדויק את ההסכם שהושג ביניהם, ולפיו: תכנית מע"מ אפס תאושר, תקציב הביטחון יקבל תוספת, המסים לא יועלו ויעד הגירעון יגדל

הגיעו להבנות. נתניהו ולפיד, ארכיון (לע"מ)

נתניהו ולפיד הגיעו להבנות: המתיחות בין ראש הממשלה לבין שר האוצר הרקיעה שחקים בימים האחרונים על רקע תקציב המדינה המתוכנן, אלא שלבסוף הם הגיעו להסכמות, זאת ככל הנראה משום שאף אחד מהצדדים לא רצה לפרק את הממשלה ולצאת לבחירות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בנוסף לשיקול העוסק בפירוק הממשלה, אף אחד מהם גם לא רצה להפסיד ליריבו ולהיחשב חלש מולו, ולכן השניים התפשרו והגיעו לסיכום עקרוני שינוסח באופן מדויק בתחילת השבוע הבא, ביום ראשון או ביום שני.

על פי ההסכם העקרוני שהושג בין ראש הממשלה נתניהו לשר האוצר לפיד, תכנית מע"מ אפס של לפיד תאושר, למרות הסתייגויותיו של נתניהו, תקציב הביטחון יזכה בתוספת, מסים לא יועלו ויעד הגירעון יגדל לרמה של 3.4%.

לפיד: "לא מעוניינים במשבר"

אתמול העביר שר האוצר לפיד שני מסרים סותרים לציבור. מצד אחד, הוא הצהיר כי זו לא העת לעריכת בחירות חדשות, ומנגד - הוא התעקש שלא להעלות מסים ואמר שזהו קו אדום מבחינת מפלגתו, מה שעלול להוביל לבחירות.

״אנחנו נוסיף לתקציב הביטחון דברים שהם ברורים ומיועדים למטרות מראש, כמו כספים לטיפול במנהרות ולהגן על החיילים שלנו", ציין לפיד. "אבל אנחנו גם צריכים חינוך, בריאות ורווחה ואנחנו צריכים לתת לאזרחי ישראל קצת מנוחה ממשלתם במובן זה שאסור לעלות מסים. אני חוזר ואומר, אנחנו לא נעלה מסים. אלו הקווים האדומים של יש עתיד. אנחנו לא מוכנים עוד פעם ללכת לכיסם של אזרחי ישראל".

"לא מעוניינים במשבר". לפיד (חדשות 2)

"אנחנו לא מעוניינים במשבר, אני לא חושב שבחירות זה דבר טוב למדינת ישראל בעת הזאת", הדגיש לפיד. "אני חושב שהסיטואציה הפוליטית של הימים האחרונים דווקא מחייבת אותנו לאחריות וליציבות, ולזה שהממשלה תמשיך לתפקד למען אזרחיה, למען מעמד הביניים, למען כל האוכלוסיות החלשות ולמען כל האנשים שזקוקים, אחרי מלחמה צבאית ממושכת, לשקט, לחינוך, לרווחה, לדיור ולדירות במע"מ אפס".