יו"ר ההסתדרות ניסנקורן: "ללא פתרון - נשבית את המשק"

בוועידת חירום שכינס היום יושב ראש הסתדרות העובדים, איים ניסנקורן בשביתה כללית במשק אם לא יימצא פתרון לעובדי הדואר הנאבקים נגד פיטורים המוניים. "לממשלה לא אכפת מהפערים החברתיים", האשים

מאיים בשביתה. ניסנקורן, הבוקר (איתי עמיקם)

יו"ר ההסתדרות אבי ניסקורן איים היום (חמישי) בשביתה כללית במשק אם לא יימצא פתרון לעובדי הדואר. "אין עבודה שלא מכבדת את בעליה אך יש שכר וצורת העסקה שלא מכבדות את האדם", אמר על האיום לפטר 1,500 עובדים ולהחליפם בעובדי קבלן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך כנס חירום של ועדי עובדי המדינה, תקף ניסנקורן את התנהלות הממשלה: "המשק שלנו איתן אבל בפערים חברתיים אנחנו מהמדינות המפגרות בעולם. אין דיון מעמיק בפערים ואין החלטות אופרטיביות, ולממשלה לא אכפת". עוד הוסיף כי "האחריות לצמצום הפערים היא עלינו אבל לא פחות מכך על הממשלה".

על המקרה הספציפי של עובדי הדואר, אמר ניסנקורן כי "הם (הממשלה) מבקשים לפטר 1,500 עובדים טובים ולקבל במקומם עובדי קבלן - מישהו פה התבלבל, זה לא מוסרי ולא מקדם את צמצום הפערים". בסיום דבריו הדגיש ניסנקורן כי "אם לא יפסיקו לראות את העובדים כשקופים, נשבית את המשק".

יו"ר ועד עובדי הדואר שמעון פרג'ון הדגיש: "מצאנו את עצמנו בסיטואציה שלא ניתן לחיות איתה". לטענתו, "גזרת הממשלה היא אומללה, זה שוק עבדים".

מפגינים סולידריות. ועידת החירום, הבוקר (איתי עמיקם)

יו"ר ועד עובדי משרד התחבורה חנן אהרון הודיע כי כצעד הזדהות עם המאבק, יפסיקו משרדי הרישוי להעביר בעלות. "כל ועדי ההסתדרות פה כדי לבטל את הגזרה על הדואר, הממשלה רק מחכה להזדמנות לעקוץ ולהפריט אותנו", אמר. "לא ניתן להפוך את כולנו לעבדים ולעובדי קבלן, כל המשרדים על הכוונת", הזהיר אהרון.

יו"ר ועד עובדי הבריאות בלשכות הבריאות המחוזיות ניסים לוי אמר בכנס: "ניכנס בקרוב לסבב העיצומים. בואו נמדוד את הכוח של עובדי משרד הבריאות, יש לנו כוח שעוד לא השתמשנו בו".

במקביל, עובדי רשות שדות התעופה שבתו היום לאות הזדהות במשך שלוש וחצי שעות, במהלכן עוכבו ההמראות ופריקת המזוודות בטיסות הנכנסות בנמל התעופה בן גוריון. לדברי העובדים, השביתה נועדה להעביר מסר לממשלה שתתערב במשבר, והפגיעה בנוסעים הייתה מינימלית.