63% מהציבור לא מאמינים שחוק 0% מע"מ יעזור

סקר שנערך עבור חדשות 2 מראה כי למרות המאבק העיקש של שר האוצר לקדם את החוק, הציבור לא מאמין כי הוא יגרום להורדת מחירי הדירות. עוד עולה, כי רה"מ נתפש כאחראי העיקרי למשבר בתחום הדיור - 26% מהנשאלים הפנו אצבע מאשימה כלפי נתניהו ו-20% סימנו את לפיד

החוק גרם למשבר קואליציוני (קובי גדעון / לע"מ)

יוזמת 0% מע"מ ששר האוצר יאיר לפיד מנסה לקדם עוררה מחלוקת חריפה מהרגע הראשון, אך בימים האחרונים נראה שהיא עשויה להוביל למשבר קואליציוני של ממש. סקר של חדשות 2 Online שנערך באמצעות מכון Shiluv Millward Brown מעלה כי מרבית הציבור בישראל לא מאמין כי החוק של לפיד ישפיע על מחירי הדירות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הסקר, רק 28% מהנשאלים מאמינים שהחוק יוריד את מחירי הדיור, לעומת 63% שאינם מאמינים כי לחוק תהיה השפעה. 9% מהנשאלים אמרו שאינם יודעים או שאין להם עמדה.

הרוב לא מאמינים שהחוק ישנה משהו (חדשות 2)

למרות חוסר האמון הבולט שמביע הציבור בחוק של לפיד, באופן מפתיע 44% מהנשאלים הביעו תמיכה בחוק, לעומת 43% בלבד שמתנגדים. 13% מהנשאלים לא הביעו עמדה.

44% תומכים בחוק (חדשות 2)

נתון מעניין נוסף מעלה כי למרות ההתחזקות של נתניהו וההיחלשות של לפיד בסקרים האחרונים, הציבור רואה בראש הממשלה כאחראי העיקרי למשבר בתחום הדיור. 26% מהנשאלים הצביעו על נתניהו כאחראי העיקרי, לעומת 20% שהאשימו את לפיד. 13% חושבים ששר הבינוי והשיכון אורי אריאל הוא האחראי העיקרי למצב ורק 3% הטילו את האחריות על נגידת בנק ישראל קרנית פלוג.

נתניהו נתפס כאחראי (חדשות 2)

בתחילת השבוע אמרו מקורבים לראש הממשלה נתניהו כי יוזמת 0% מע"מ של לפיד לא תאושר לא תאושר עד שלא ייפתר המשבר סביב התקציב. מבחינתם מדובר ב"אותה חבילה".

"אם האיום של נתניהו יתממש מדובר במשבר קואליציוני", התריעו בכירים ביש עתיד בתגובה לדברים באזהרה שמשמעותה היא אפשרות של פרישה מהממשלה. הבכירים הזכירו כי נתניהו עצמו הצביע בעד הצעת החוק ותמך בה. לפיד עצמו נמצא הערב בסיור בצפון והופתע מההודעה‎.