הסתיימה השביתה בנתב"ג

ועד עובדי רשות שדות התעופה סיים כמובטח את שביתת הזדהות עם עובדי הדואר השובתים. במסגרת ההשבתה שנמשכה עד 14:00, לא התאפשרו המראות מטוסים, ונוסעים שנחתו בנמל לא קיבלו מזוודות. גורמים ברשות קיוו: זה יעודד את כל הצדדים למצוא פתרון לעובדי הדואר

השמיים נסגרו שוב. נתב"ג, הבוקר (חדשות 2)

השמיים נפתחו: ועד עובדי רשות שדות התעופה סיים היום (חמישי) את שביתת ההזדהות עם עובדי הדואר המאוימים בפיטורים. השביתה שהייתה אמורה להיפתח בשעה 11:00, נכנסה לתוקף כבר בשעה 10:30 בערך, והסתיימה כמתוכנן בשעה 14:00.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במסגרת השביתה, ההמראות ופריקת המזוודות בנחיתות עוכבו בכשעה וחצי. בהנהלת נמל התעופה בן גוריון ובוועד העובדים הדגישו כי הפגיעה בנוסעים מינימלית וכי היא נועדה בעיקר להעביר מסר לממשלה שתתערב במשבר הדואר. בהקשר זה, הנוסעים התבקשו להתעדכן בחברות התעופה בלוח הטיסות בטרם ההגעה לשדה.

"הפגיעה בנוסעים מינימלית". נתב"ג, הבוקר (חדשות 2)

"בינתיים רק הודיעו לי שהצ'ק אין והבדיקה הבטיחותית עוכבו כרגע", אמר אחד הנוסעים שאמור היה לטוס ב-13:15 לבלגיה. "לפי הרישום הטיסה תצא בזמן, אבל אני לא יודע מתי אעשה צ'ק אין. במקום להתעכב כאן יכולנו לעלות למעלה ולנוח בדיוטי פרי".

מעת לעת, נשמע קולם של עובדי נמל התעופה ברמקולים, והם הסבירו לנוסעים בעברית ובאנגלית כי בשל שביתת ההסתדרות, ייתכנו עיכובים בתהליכי קליטת הנוסעים."צריך סולידריות לעובדי הדואר, אבל שדה התעופה הוא הפרצוף של המדינה", טען הנוסע שהמתין לטיסתו לבלגיה, "זה המקום האחרון שצריכים לשבות בו. זה לא נעים".

נוסעת אחרת ביקשה להביע אופטימיות ואמרה לחדשות 2 Online כי "אולי יהיה רק עיכוב של שעה". לעומתה, תיירת צרפתייה שהתכוונה לחזור הבוקר עם בנה הפעוט לפריז, אמרה: "אני לא יודעת למה אני צריכה להמתין שעות. אני עצבנית. זה לא נורמלי. יש לי תינוק, אחותי בהיריון, זה לא טוב".

נוסעים עצבניים. נתב"ג, הבוקר (חדשות 2)

בנוסף לשביתה בנמל התעופה, צפויה להימשך גם השבתת שירותי הדואר במסגרת משרדי הממשלה. בין השאר לא יתאפשר תשלום קנסות, וכן במשרדי הדואר לא תתאפשר העברת בעלויות על כלי רכב. גם בנמלי הים צפויים שיבושים בשל שביתת הזדהות עם עובדי הדואר שמקיימים עובדי משרד הבריאות. כתוצאה מכך תימנע כניסת אוניות לנמלים מאחר שהעובדים לא ינפיקו מסמכי אישור ובדיקה שהם תנאי לכניסת אוניות לנמל.

"לא ייתכנו פיטורי 1,500 עובדים"

על השביתה הודיע אתמול ועד עובדי רש"ת בראשות יו"ר הוועד פנחס עידן.  גורמים ברשות שדות התעופה אמרו כי התראה קצרה כל-כך על שביתה בנתב"ג תעודד את כל הצדדים בסוגיית הדואר להתכנס למציאת פתרון. "לא ייתכן שהמדינה תפטר 1,500 עובדים ותקלוט במקומם עובדים מוחלשים ועובדי קבלן".

השביתה מתבצעת בתקופה רגישה במיוחד בנמל התעופה. מחר אמורה להימשך הרכבת האווירית לאומן שבאוקראינה, כשאלפי חסידי ברסלב יצאו לחגוג את ראש השנה על קברו של הרב. במקביל, תעשיית התעופה והתיירות רק החלה להתאושש מנזקי מבצע צוק איתן, שפגע אנושות בתעשיית התיירות, והשבתת נמל התעופה תפגע עוד יותר במאמצי המלונאים להחזיר את התיירים לארץ.