שר האוצר הודיע: הנחה בארנונה לתושבי עוטף עזה

יותר משבועיים אחרי סיומו של מבצע "צוק איתן" ואחרי חבילת סיוע ראשונית לתושבי הדרום, לפיד הכריז על הטבה נוספת: 15% הנחה בארנונה לתושבי עוטף עזה. הצעד נועד לאפשר לרשויות להעלות את הארנונה על מנת להתמודד עם נזקי הלחימה, לכן שיעור ההנחה הסופי לתושבים יהיה נמוך יותר

שר האוצר יאיר לפיד הכריז היום (חמישי), בתיאום עם שר הפנים גדעון סער, על מתן הנחה של 15% בארנונה לתושבי עוטף עזה, וזאת על מנת להקל על התושבים והעסקים שנפגעו ממבצע "צוק איתן", ובמקביל לאפשר לרשויות להעלות את הארנונה מבלי שהתושבים ייפגעו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הרשויות צריכות עוד כסף בגלל המלחמה", אמר השר לפיד במהלך סיור בשדרות עם נשיא התאחדות התעשיינים. "אנחנו מאפשרים להן להעלות את הארנונה ומשפים אותם כדי שהאזרחים לא ישלמו עוד כסף".

המשמעות המעשית של הצעד עליו הכריז השר לפיד הוא שתושבי היישובים המרוחקים 0-7 ק"מ מרצועת עזה יזכו להנחה בארנונה בסכומים משתנים - בסכום שיהווה קיזוז בין ההנחה עליה הוכרז לבין העלאת הארנונה בכל רשות ורשות.

הנחה בארנונה לתושבי עוטף עזה (AP)

במהלך הסיור בשדרות התייחס לפיד גם למחלוקת סביב תקציב המדינה לשנת 2015. "התקציב מוכן, כל התשתית מוכנה, אנחנו עובדים על זה חודשים, גם במהלך הלחימה", אמר לפיד. הוא דחה את הטענות לפיהן ישנה מתיחות בינו לבין ראש הממשלה סביב נושא התקציב. "אני מבין שצריך להוסיף כסף לביטחון, אבל יש דיון מה יכולה הכלכלה הישראלית לספוג בשביל צורכי הביטחון שלה", אמר.

בשבוע שעבר התקיים דיון סוער בוועדת הכספים אודות תכנית 0% מע"מ, לאחר שעשרות תושבים מהדרום התפרצו ודרשו להפסיק את הדיון, תוך כדי קריאות "את מי זה מעניין הדיון הזה? תעזרו לנו בגין נזקי המלחמה".

יו"ר ועדת הכספים ח"כ ניסן סלומיאנסקי (הבית היהודי) סירב לאפשר לתושבים שהתפרצו לדיון לדבר, ואילו ח"כ משה גפני (יהדות התורה) קרא: "תנו לתושבי הדרום לדבר! זו בושה וחרפה".
גפני הוסיף כי "הממשלה סותמת את פיותיהם של תושבי הדרום. הם באו מהמלחמה ובמקום לעסוק בגחמה מסוכנת של יאיר לפיד שתסכן את כלכלת ישראל - על הממשלה להקשיב לאנשי הדרום".