140 מיליון שקלים הלכו לפח

חמש שנים בלבד חלפו מהקמת מרכז הבקרה החדש של רכבת ישראל בחיפה. עכשיו מתברר שבקרוב הוא יפונה למרכז חדש שייבנה בלוד - כחלק מלקחי מלחמת לבנון השנייה. ההשקעה הכספית של כספי הציבור בוזבזה. אז למה לא חשבו על זה קודם?

מרכז הבקרה בחיפה (חדשות 2)

מה עשה הכסף שלכם היום? חלק ממנו הלך לאבדון, מתברר, כשרכבת ישראל החליטה להעתיק ממקומו את מרכז השליטה והבקרה שהקימה רק לפני חמש שנים. בלוד, שם יוקם המרכז החדש, בוודאי מברכים - בחיפה, שם מארחים את המרכז הנוכחי, זועמים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מרכז השליטה והבקרה של רכבת ישראל, המכונה "משואה", נמצא בתחנת חוף הכרמל בחיפה. 140 מיליון שקלים הושקעו בבנייתו של המרכז החדעש שנבנה במשך שנתיים. לפני חמש שנים הוא נחנך בקול תרועה רמה, במעמד פתיחה מרגש. אבל השמחה הייתה קצרת מועד.

מרכז הבקרה יועתק בקרוב לעיר לוד, שם הוא יוקם בתוך מבנה חדש, תת קרקעי. ברכבת ישראל מסבירים שמדובר ביישום של אחד מלקחי ממלחמת לבנון השנייה, לאחר שמבנה של רכבת ישראל נפגע במלחמה מירי טילים. המרכז שיוקם בלוד מתחת לאדמה יהיה ממוגן מפני ירי טילים.

מאגדים את השליטה (חדשות 2)

ראש עיריית חיפה יונה יהב זועם. הוא פנה למבקר המדינה כדי לבדוק את הנושא. במשרד המבקר הודיעו כי יפתחו בבדיקה.

מרכבת ישראל נמסר בתגובה כי "כחלק מלקחי מלחמת לבנון השנייה הוחלט להקים מרכז בקרה ממוגן ולאגד תחתיו את כלל מוקדי הבקרה והשליטה של רכבת ישראל הפזורים כיום ברחבי הארץ. עלות העברת מרכז הבקרה מוערכת בכ-150 מיליון שקלים, והיא עומדת לאישור במסגרת הסכם הפיתוח החדש של רכבת ישראל".