צפו: סטודנט ירושלמי הקליט שיר כדי למצוא דירה

איתי ברומברג, סטודנט לפיזיקה מירושלים נואש כבר מחיפושים אחר דירת שותפים. בימים האחרונים הוא הקליט שיר – עם מילים מתאימות ופרסם אותו בפייסבוק – כשהמטרה למצוא דירה בהקדם האפשרי. "רק דירה עם תקרה, ושותף לא מוזר", הוא שר וזכה לתגובות רבות

דירה להלחין: כבר יותר מחודש שאיתי ברומברג (24), סטודנט לפיזיקה באוניברסיטה העברית בירושלים, מחפש חדר בדירת שותפים. התהליך הפך לאחרונה למייגע, וברומברג מצא את עצמו מבלה זמן רב בחיפושים אחר הדירה המיוחלת. לאחר שכבר כמעט התייאש, הוא החליט להקליט שיר באולפן הביתי של חברו - על מנת להמחיש את המצוקה שעוברת על רבים כמותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ברומברג השאיל את המנגינה מתוך שירו של אורי בנאי "הזמנה לחתונה", ואת השם שינה ל"הזמנה לחתימה". מאז הוא מקבל תגובות נלהבות רבות מסטודנטים שמצויים באותה תחושת ייאוש לגבי מציאת דירה בעיר הבירה.

מילות השיר:

"שש עשרה אביבים עוד לא מצאתי דירה
שתי עיני כמו זיקית ושיערי כמו כבשה

רק דירה עם תקרה ווילון מבד
ושותף לא מוזר שלא אהיה לבד

ובעיר בחורים כולם מקומבנים
מאחד לשני מפתחות מחליפים

וכל אחד מתגאה: 'אני כבר מצאתי דירה
עם מיזוג במרכז אפילו די זולה'

אעשה לכם כלים
בופה של תבשילים
אכין לכם עוגה
הזמנה לחתימה"


למה אתה רוצה לעבור דירה?

"אני מחפש דירה כי אני רוצה סלון, אבל יש בעיה קשה במציאת דירה בירושלים", הוא אומר בשיחה עם חדשות 2 Online. "התחזוקה בדירות ירודה, בעלי הדירות נותנים לסטודנטים לגור עם חורים בקירות ובתקרה, בדירות שלעיתים נמצאות מתחת לאדמה ויש בהן ריח של עובש. בנוסף, במקום שבו אני גר כעת קשה לחזור ממרכז העיר באמצע הלילה".

למה הקלטת שיר?

"הסרטון הזה נוצר בעקבות תחושה שחיפוש הדירה הלך לקחת יותר זמן ממה שקיוויתי, הרגשתי תחושת ייאוש. רציתי למצוא דירה, אבל ביזבזתי את החופש הקצר שיש לי. אז החלטתי להפוך את התהליך למהנה, לכן הקלטתי וצילמתי את השיר".

ברומברג, במקור מכפר סבא, מתחיל בקרוב שנה שלישית בתואר הראשון. בשנתיים האחרונות התגורר בבית הכרם ובנחלאות, שם הוא מתגורר גם היום. הוא מקווה שבאמצעות הסרטון שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו - התקווה הקטנה שלו - מציאת דירה, תתגשם כבר בימים הקרובים. מאז הפרסום הוא קיבל כבר תגובות רבות, ואף הצעות לריהוט חינמי - אך הצעה לדירה רלוונטית טרם התקבלה.

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv