הציונים של הילדים גבוהים? גם מחירי הדירות

הנה שיעור שלא מלמדים בכיתות: לציונים של הילדים שלנו בבית הספר יש השפעה ישירה על מחירי הדירות. השוואה בין ציוני בתי הספר בבחינות המיצ"ב למחירי הנדל"ן בשכונות שבהן ממוקמים בתי ספר מגלה שהצטיינות בלימודים מביאה לעליית מחירים

הציונים גבוהים? מחירי הדירות גם: בזמן שנתוני ההצלחה של בתי הספר גלויים לעיני מי שרק רוצה - ומצד שני ידוע שהקרבה לבית ספר איכותי חשובה להורים רבים - נראה שההחלטה היכן לרכוש דירה מושפעת כיום יותר מתמיד מן המוניטין של בית הספר הקרוב לאותו אזור מגורים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אבל כדי לגור בדירה הסמוכה לבית ספר כזה, מתברר, צריך להשקיע לעיתים אפילו עוד מאות אלפי שקלים, לעומת אותה הדירה בשכונה שעל יד. "ההשפעה של בית ספר מצליח בהחלט ניכרת על מחירי הנדל"ן בשכונה שהוא מצא, משום שנוצר ביקוש לגור שם וכך מחירי הדירות באותה שכונת מגורים עולים", מספר ליאור ברדוגו, מנכ"ל "פרי נדל"ן".

מתברר שמחירה של דירה בסמוך לבית ספר מצליח יהיה יקר יותר מאותה הדירה בדיוק, בשכונה קרובה, הסמוכה לבית ספר אחר. בשכונת כפר שלם בדרום תל אביב פועל ביה"ס "תל- חי", משלושת בתי הספר היסודיים היחידים בארץ שזכו לציון 100 בדירוג מבחני המיצ"ב.

ומחירה הממוצע בשכונה של דירת 4 חדרים? 1.4 מיליון שקלים - כמעט 17% יותר ממחיר ממוצע של דירה בשכונה בעלת מאפיינים דומים, שכונת התקווה הסמוכה (1.2 מיליון שקלים) - שם נתוני המיצ"ב של ביה"ס הגליל עומדים על 40.

100 עגול במיצ"ב? תשלמו יותר על הדירה הסמוכה לבית הספר

גם בביה"ס בכור לוי באזור הצפון של רחובות, ציון של 100 עגול במבחני המיצ"ב. מחיר ממוצע של דירה באזור המגורים של ביה"ס הזה - 1.2 מיליון שקלים. בשכונת בנימין הסמוכה והדומה, בית הספר סמילנסקי - ציון 78 במיצ"ב - וגם מחירי הנדל"ן שם נמוכים יותר - ב- 9% (1.1 מיליון שקלים).
"במקומות האלה לא רק מחירי הנדל"ן גבוהים יותר - גם הרשויות המקומיות מפתחות אותו, מה שיגדיל את הפער עוד מן השכונות הסמוכות", מספר דדי ריזל, מנכ"ל קבוצת שכטר.

חטיבת הביניים עתידים בצפון-מזרח הוד השרון נחשבת לאחת הטובות באזור השרון כולו. הציון הממוצע המעודכן של מבחני המיצ"ב - 98. זוגות צעירים הגיעו למקום ומחיר ממוצע של דירה באזור המגורים עומד על 1.8 מיליון שקלים. כ- 2.5% יותר ממחיר אותה הדירה, בשכונת הדר הדומה, מרחק כמה מאות מטרים בלבד משם - שציוני המיצ"ב בחטיבת הביניים שבה - 93 בלבד.

הדירות יקרות יותר סמוך לבתי הספר הטובים (חדשות 2)


בית הספר הדמוקרטי בקרית גולומב ברעננה מתפאר בציון מיצ"ב ממוצע של 98. מחיר ממוצע של דירה בשכונה של ביה"ס - 1.82 מיליון שקלים. קרוב לשם, שכונת קריית דוד, ציוני מיצ"ב של ביה"ס "הדקל" - 78. מחיר הדירות - 140 אלף שקלים פחות. אז אם אתם מחפשים דירה, קרוב לבית ספר מצליח, כנראה שעל חינוך הילדים תשלמו גם במחיר הדירה.