לפיד ופלוג נפגשו: "נמשיך לקיים דיאלוג שוטף"

לאחר המחלוקת הפומבית בנוגע להעלאת המסים והטענות מצד מקורבי לפיד לפיהן פלוג "היסטרית ולחוצה", נפגשו השר והנגידה ודנו במסגרת תקציב 2015. "השניים סיכמו להמשיך לקיים דיאלוג שוטף בכל הנושאים העומדים על הפרק", נכתב בהודעה המשותפת של השניים

פיוס בין הבכירים? לפיד ופלוג (חדשות 2, פלאש 90)

סוף לעימות בצמרת הכלכלית בישראל? לאחר המתיחות סביב מימון מבצע "צוק איתן", נפגשו היום (ראשון) שר האוצר יאיר לפיד ונגידת בנק ישראל קרנית פלוג. השניים, שחלוקים בדעתם בנוגע לצורך בהעלאת המסים, הודיעו כי בפגישה "נידונו מספר נושאים, וביניהם הסוגיות לגבי המסגרת התקציבית לשנת 2015".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהצהרה המשותפת, הלקונית והקרירה של משרד האוצר ובנק ישראל נכתב כי "השר והנגידה הדגישו את חשיבות קשרי העבודה הרציפים והטובים ביניהם, ובין משרד האוצר ובנק ישראל, וסיכמו להמשיך לקיים דיאלוג שוטף בכל הנושאים העומדים על הפרק, הן ברמת השר והנגידה והן בדרגים המקצועיים".

בשבועות האחרונים החליפו מקורביהם של השר והנגידה האשמות, לאחר שפלוג טענה כי יש להעלות מסים בשל הוצאות הלחימה. ב"גלובס" פורסמו אמירות מצד מקורבי לפיד, שטענו כי פלוג פועלת מתוך רדיפת מצלמות וכי היא "לחוצה והיסטרית" - אמירות שזכו לביקורת בשל הניחוח השוביניסטי. 

בשבוע שעבר שב והדגיש לפיד, בשיחה עם חדשות 2 Online, כי "לא תהיה העלאת מסים, נקודה. אין סיבה לכך. אחרי תקופה של עול בלתי נסבל על אזרחי ישראל אי אפשר להמשיך עם זה, לא במשק שנמצא בהאטה ושהיה בהאטה עוד לפני המבצע. צריך להחזיר את המשק לצמיחה והעלאת מסים עוצרת צמיחה. צריך לייצר אווירה טובה ליזמות ולרעיונות. האזרחים צריכים לדעת שתהיה להם אפשרות לחזור לחיות חיים שהם מעודדי צמיחה".

בנוגע למחלוקת עם פלוג, אמר אז לפיד: "כלכלה היא גם פסיכולוגיה; יש לי ויכוח לגיטימי עם הנגידה על הנושא הזה. יש לי הרבה כבוד אליה, אבל אנחנו לא אמורים לחשוב בכל דבר אותו דבר, אחרת לא צריך גם משרד אוצר וגם בנק ישראל". לפיד הבהיר כי "על פי חוק, פלוג היא היועצת הכלכלית לממשלה וקולה צריך להישמע. אבל בסופו של דבר יש סדרי עדיפות לאומיים וזו העבודה שלי. לא להעלות מסים זה התפקיד שלי".