עובדי כיל: "סגירת המפעל בים המלח - מהלך ציני"

לאחר שהיום הודיעה הנהלת כימיקלים לישראל על סגירת מפעל המגנזיום שלה בים המלח, עובדי המפעל הכריזו על מלחמה. "אנחנו בעד התייעלות, אך יש פה ניסיון להלך אימים על המדינה", טוענים העובדים

דווקא עכשיו כשהמפעלים בדרום במצב קשה, חברת כימיקלים לישראל הודיעה היום (חמישי) לבורסה על כוונתה לסגור מפעלים בדרום ולבצע מהלכי התייעלות במפעלים אחרים. המשמעות: פיטורי מאות עובדים כחלק מהמאבק במסקנות ועדת שישינסקי 2.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהודעה לקונית לעובדי מפעל המגנזיום שלה בים המלח, הודיעה הנהלת החברה כי היא מתכוונת לסגור את המפעל ולפטר את 400 עובדיו. בנוסף, היא הודיעה על תהליך התייעלות בעוד שני מפעלים בדרום שמשמעותו - פיטורי עוד מאות עובדים.

הסיבה למהלך מצד ההנהלה היא המלצות ועדת שישינסקי, לפיהן יש להגדיל את רמת המס שכיל משלמת ב-500 מיליון שקלים. לטענת החברה, הגדלת רמת המס תהפוך את החזקת המפעל בים המלח ללא כדאית כלל.

"ניסיון להלך אימים"

במכתב פנימי שהפיצה ההנהלה לעובדים נכתב: "המפעל ייסגר בינואר 2017 במקביל לכניסתן לתוקף של המלצות ועדת שישינסקי 2. זהו יום עצוב הסגירה קשה עבורנו סגירת המפעל וסיום עבודתם של מאות מעובדיו מכאיבה מאוד".

בוועד העובדים לא קונים את ההתנצלויות של ההנהלה ומרגישים שנעשה שימוש ציני באיום על מקום עבודתם, כמנוף לחץ לשינוי המלצות הוועדה. "אנחנו לא נגד התייעלות", טוען אבנר בן סניור, יו"ר ועד עובדי תרכובת ברום. "אנחנו בעד התייעלות אנחנו בעד להיות חברה רווחית אבל פה מנסים בעצם להלך אימים על המדינה בכלל ועל ועדת שישינסקי".

בשבוע הבא צפוי הוועד לצאת למלחמה בהנהלה בתקווה להציל את גורלם של מאות העובדים.