חברת הנדל"ן צ. לנדאו הודיעה על הקפאת הליכים

חברת הבנייה הודיעה כי עקב משבר הנדל"ן והאשראי בשוק ההון, ועקב האירועים הביטחוניים האחרונים, היא עומדת להגיש בקשה לבית המשפט להקפאת הליכים. בחברה העריכו כי הלקוחות לא עומדים להפגע כתוצאה מהמהלך

אילוסטרציה (רויטרס)

חברת הבנייה צ. לנדאו, שבבעלות משפחת לנדאו ואלון נתן, דיווחה היום (ג') כי היא עומדת להגיש בקשה לבית המשפט להקפאת הליכים. מנכ"ל החברה הוא אלון נתן, כדורגלן עבר של קבוצת מכבי תל אביב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הודעת החברה, הבקשה הוגשה על מנת "לארגן עצמה מחדש, לסיים פרויקטים שבביצוע וביזמות, למסור דירות לדיירים ולהיערך על מנת לתת כלים לנאמן שימונה להחזיר את חובות החברה ולמזער סיכון ללקוחות, ספקי וקבלני המשנה של החברה".

חובות החברה עומדים, נכון להיום, על כ-70 מיליון שקלים, ובחברה הדגישו כי מול חובות אלו יש בבעלות החברה נכסים למימוש. עוד נמסר מהחברה כי צ. לנדאו ביקשה למנות את עו"ד חגי אולמן ואת עו"ד שולי גולדבלט כנאמני החברה.

"החברה השקיעה ממון רב בפרויקטים שנועדו להשיא ערך לחברה. אך צירוף של אירועים שנכפו עליה ושאינם תלויים בה, הובילו אותה למצב שבו החליטה, לאחר מחשבה רבה, לבקש את ההקפאה וכל זאת על מנת למזער נזקים", כך לדברי דודי לנדאו, מבעלי החברה. "התייקרות תשומות הבנייה והשפעת המשבר בתחום הנדל"ן, משבר האשראי בשוק ההון והאירועים הביטחוניים בחודשיים האחרונים תרמו גם הם והביאו אותה לנסיבות הללו".

עוד נמסר היום מהחברה כי: "אנו מצרים מאד בפני לקוחות, ספקי וקבלני החברה ועדיין מאמינים בנכסי החברה תוך אמונה שבעזרת נקיטת תהליך השיקום וההבראה, ניתן יהיה להחזיר את מלוא חובות החברה". עוד הדגישו בצ. לנדאו כי לקוחות החברה לא צפויים להפגע כתוצאה מההליך".

חברת צ. לנדאו היא חברה ותיקה בענף הנדל"ן למגורים, עם ותק של יותר מ-30 שנה. בין הפרויקטים שבנתה החברה ניתן למצוא את שכונת "מרום שיר" בבני ברק, ביצוע פרויקט "חלומות כרכור" בפרדס חנה-כרכור בעבור חברת שיכון ובינוי נדל"ן, ביצוע פרויקט "דירה במושב" עבור חברת חנן מור בתלמי מנשה ועוד פרויקטים במודיעין עילית, אלעד, חדרה, קריית אונו, נתניה, בית שמש ועוד.