אישור חוק 0% מע"מ - לא לפני ספטמבר

שר האוצר יאיר לפיד קיווה להעביר את היוזמה השאפתנית בוועדת הכספים של הכנסת עד מחר, אך עקב סירוב החרדים למשוך את הסתייגויותיהם – ההצעה לא תעבור לפני שוועדות הכנסת יוצאות לפגרה שתימשך שבועיים. משמעות הדבר היא שדיוני תקציב המדינה יחלו כאשר עדיין לא ידוע בוודאות מה יעלה בגורל החוק

עוד עיכוב ליוזמה השאפתנית (פלאש 90)

למרות האופטימיות שהפגינו אנשי יש עתיד ובראשם שר האוצר יאיר לפיד, הצעת חוק אפס אחוז מע"מ, שנועדה לחולל מהפכה בשוק הנדל"ן, לא תאושר לפני חודש ספטמבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשבועיים הקרובים יוצאות ועדות הכנסת לפגרה מרוכזת וההצבעות בוועדת הכספים לא יסתיימו עד למחר בשעה 18:00 - מועד תום הדיון האחרון בוועדה. הסיבה לכך שהדיון לא יסתיים בזמן היא שחברי הכנסת החרדים מסרבים למשוך את ההסתייגויות הרבות על החוק, מכיוון שדרישותיהם לא נענו.

משמעות הדבר היא שדיוני תקציב המדינה בממשלה יחלו כאשר עדיין לא ידוע בוודאות מה גורל התכנית, והאם יש צורך לשמור תקציב של מיליארדי שקלים עבור היוזמה השאפתנית של השר לפיד.

לפני כשבועיים ספג שר האוצר מכה פוליטית, כשוועדת הכספים הקפיאה את הדיונים על החוק שיזם, והוא לא הועבר לקריאה שנייה ושלישית בכנסת. במסיבת עיתונאים שכינס בשבוע שעבר, מתח לפיד ביקורת על התנהלות האופוזיציה. "לא היו מחלוקות, הייתה משיכת זמן של האופוזיציה", אמר. "זה תרגיל לגיטימי אבל חשבתי שבזמן מלחמה זה פחות לגיטימי".

לפיד הבטיח אז כי הקפאת הדיון בוועדת הכספים תגרום לעיכוב של כחודש וחצי. "זה מצער, אבל זו לא כזו דרמה", אמר.